Sæsonkortholdere i Brøndby IF får gratis adgang til pokalkampen mod Ledøje-Smørum Fodbold. Har man ikke sæsonkort, koster billetter 50 kroner for voksne og 20 kroner for børn.
Onsdag den 20. september spiller Brøndby IF pokalkamp mod samarbejdsklubben Ledøje-Smørum Fodbold. LSF er hjemmehold, men klubberne har besluttet, at kampen spilles på Brøndby Stadion. Kampen spilles klokken 20.30.
Selvom Brøndby formelt er udehold, er der gratis adgang for sæsonkortholdere. Har man ikke sæsonkort, kan man komme ind til opgøret for 50 kroner som voksen og 20 kroner som barn.
Det er dog ikke alle tribuner, der er åbne, oplyser Brøndby på sin hjemmeside. Således vil kun disse tribuner være åbne for Brøndby-fans:
– Loxam nedre/mellem
– Svinget (tårn 24/25)
Indgang D er den eneste indgang, der vil være åben for Brøndby-fans.
Tilskuere, der holder med LSF, skal indfinde sig på J. Jensen nedre.
Har du ikke sæsonkort, kan du købe billet til kampen her.

1 kommentar
Det manglede da bare efter alle de år med skuffelser…