-
Søg
-
Log ind
-
Opret bruger
Med Viaplays varslede prisstigninger til 449,- og Eurosport til 129,- betyder det, at man er på 578,- om måneden for at kunde se alle Brøndbykampene.
Hvilket setup har i, når i ser Brøndbykampe i TV ?
Jeg er ikke ude i lobskure øsninger med streamning af kinesiske eller arabiske undergrunds kanaler, men en oplyst videndeling om der findes løsninger, som jeg ikke har været opmærksom på.
Deltag i diskussionen
Saesonkort
Betalende bruger
Top kommentator
Top enige
3. marts 2021
TommyB 3. marts 2021
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
3. marts 2021
Man kan hos dem vælge en pakke med 8 kanaler som man så kan sammensætte, sådan så man kan få alle de kanaler hvor Brøndby bliver sendt på, inkl Canal 9.
Ulempen med Boxer er at man skal have en antenne monteret, og det er muligvis ikke den billigste måde, men det fungerer fint og man behøver ikke betale for en masse kanaler man ikke ser alligevel.
Hvis der på et tidspunkt kommer en pay-per-view løsning til superligaen, så hopper jeg dog på den i stedet. Hvis man gerne vil have superligakanalerne, kan man ikke slippe for også at betale for kampe i f.eks. premier league og championship, og det ville jeg egentlig gerne slippe for.