Gå til Livecentre
LIVE LIGE NU...
Brøndby Stadion
  • Brøndby IF

    Brøndby IF logo
  • 0 - 1
  • Vejle Boldklub logo

    Vejle Boldklub

 
...

Fodbold live resultater




Jule- nytårsønsker til 3Point

Skrevet af Barefodbold, 7 timer siden

Jeg er et par ønsker til denne fanside

Anførelsestegn kommer med i teksten - i dag forsvinder de

Vil gerne kunne se hvilke debatindlæg jeg ikke har læst

Mulighed for at kunne se seneste debatindlæg i en given tråd




Deltag i diskussionen




  • Skriv gerne jeres ønsker - god jul
    1 god kommentar
     
    • LJS
    • LJS
      Betalende bruger
      Top debattør
        11. december 2025   

    • @Barefodbold
      Tak og i lige måde.

  • En mute funktion på visse brugere
    5 enige

  • Kenneth
  • Kenneth
    Betalende bruger
      11. december 2025   

  • Jeg ønsker mig endnu flere daglige bruger af dette forum, melder sig ind og støtter 3point

    Glædelig jul til alle
    1 enig · 1 god kommentar
     
    • Sullivan
    • Sullivan
      Betalende bruger
        16. december 2025   

    • @Kenneth Hvad kræver det og hvad gør det?

    Se 3 flere kommentarer

  • Max antal indlæg pr. Dag/pr. måned for hver enkelt bruger.

    Max 10 pr. dag og Max 100 pr måned fx.
    1 god kommentar

---

  • Mauer
  • Mauer   12. december 2025   

  • At det kun er muligt at have én profil, så hankatten ikke bliver forfulgt at dem der har 10 profiler, udelukkende mhb. på at skabe fnidder! :-D

    Ej, anførselstegn, som skrevet længere oppe.
    3 enige

  • Semperfi
  • Semperfi
    Betalende bruger
      12. december 2025   

  • Færre reklamer...
    1 enig

  • stryiv
  • stryiv   12. december 2025   

  • Mindre lasagne til katten aka en mute knap.

  • Uka
  • Uka
    Betalende bruger
      12. december 2025   

  • Måske skulle vi også lave et RESET, og stoppe alt person fnidder, der præger nogle indlæg og så bare tale Brøndby. Og acceptere at vi alle er forskellige og man ikke behøver at kommenter/læse alle indlæg. God jul og godt nytår til alle.
    5 enige · 4 god kommentar

---

  • Glædelig jul til alle ;) ...
    jeg har et ønske om en meget mere sober tone herinde i forummet.. der er stadig alt for meget nedladende snak og overflødige personangreb i mange af trådene, hvilket udvander de relevante diskussioner, som jeg ellers synes er på et højt niveau...
    så træk lige vejret 10 sekunder inden man kaster sig ud i at skrive herinde..
    forza BIF...
    2 enige · 1 god kommentar
     
    • @BIFsupporteren især lige efter/under en kamp... hvor at det ikke lige går alt for godt, for hold nu op hvor kan der blive lukket meget bræk ud under/efter en kamp.
      2 enige

  • Betalende bruger
      12. december 2025   

  • At Nanna og 3 point fortsætter deres flotte arbejde for fans, særlig deres dækning af MC er en fornøjelse at læse.

    Synes alle på 3point og dem bag fortjener en god jul og et godt nytår for at have lavet Danmarks bedste fanside til Danmarks bedste fans.

    Faktisk kunne det være fedt med et større samarbejde med BIF og de på den måde fik flere midler, så BIFs egen hjemmeside også fik lidt bedre dækning, de har jo fansene til det.

    En ting jeg nyder er de nye på Pluto TV med Nanna, synes man ser en anden side af hende som journalist der virkelig klær hende og der har været flere gode folk med i bilen.

    En gang imellem måske at Nanna og Co gik lidt mere til dem de havde i studiet jeg ved det er en balancegang, men savner måske man overfor rette personer er lidt mere kritisk og det gælder særligt Nanna når hun interviewer og ja ved godt man ikke skal træde nogen over tæerne, men savner lidt mere kritiske briller i nogen af de spørgsmål der kommer.

    FX JBA rolle med flere ting da jeg ved at den mand har haft både positiv og negativ virkning på ting der er sket i klubben, men synes ikke rigtig der er nogen internt der tør stille ham de spørgsmål der bør stilles, for mener at JBA har haft for stor betydning og indflydelse med det sportslige set up i for mange år, det han ikke er så synlig længere gavner vores klub og giver mere ro til dem der står for det sportslige. Savnede lidt i det interview Nanna gik lidt mere til ham :) Sorry Nanna du gør det super, men savner du ikke kun stryger dem med hårene.
    4 enige · 5 god kommentar

  • AB76
  • AB76   12. december 2025   

  • At man skriver sobert og ordentligt til hinanden, uanset om man er enig eller uenig.

    At man respekterer hinandens holdninger og forskellige synspunkter.

    At man kan stille kritiske spørgsmål til andre debatører, uden det skal ende ud i at man bliver kaldt diverse grimme ting og beskyldninger om det ene eller andet.

    God jul til alle.
    6 enige · 4 god kommentar

  • AB76
  • AB76   15. december 2025   

  • Det er alligevel trist at se mit ønske ikke kan gå i opfyldelse, men jeg kan jo håbe på at det når at ændre sig til den 24 December.
    I ved hvem I er.
    1 god kommentar

---

  • Et loft på antal indlæg pr dag. Så slipper vi for at enkeltpersoner går amok i for mange debatter.
    3 enige

  • Sullivan
  • Sullivan
    Betalende bruger
      16. december 2025   

  • Jeg ville ønske at man hoppede direkte til den kommentar, som er skrevet til en og ikke bare kom til tråden. Nu skal man lede 200 kommentarer igennem for at finde den ene kommentar. God jul. :)
    4 enige · 1 god kommentar

  • En søgefunktion
    2 enige · 1 god kommentar

  • LJS
  • LJS
    Betalende bruger
    Top debattør
      16. december 2025   

  • Ønsker egentlig bare alle en rigtig glædelig jul.
    Og behøver vi enig og god funktionerne.
    Og hvis ja, burde vi så ikke tilsvarende, kunne trykke det modsatte.
    2 god kommentar

---

  • Panenka
  • Panenka   17. december 2025   

  • At alle stopper med at fodre katten.
    Jeg ved det kan være svært for han sætter virkelig madskålen frem ofte, men for alles skyld - lad være med at fodre ham !!

    Dont feed the cat !!
    1 enig · 2 god kommentar
     
    • @Panenka #DontFeedTheCat

  • At GARFIELD bliver smidt af helvede til, så vi kan få noget ro herinde..!!

    -hans profiler +30!! har i flere år været omdrejningspunktet for 95% af alt det personfnidder og ballade der har været herinde, en der kan retfærdiggøre for mig, hvorfor han får lov at fortsætte??

    Ved flere gode og betalende seriøse brugere, har forladt dette site på grund af denne profil...
    2 enige · 2 god kommentar
     
    • NewY
    • NewY   17. december 2025   

    • @TibblingLove enig ...men tror ikke så stort et ønske kan opfyldes, ikke engang af julemanden

    Se 4 flere kommentarer
     
    • AB76
    • AB76   23. december 2025   

    • @TibblingLove
      Måske der er lysere tider på vej med teaseren om at en ny hjemmeside snart ser dagens lys, og at der bl.a. er lyttet til denne tråd.
      Så kan man forhåbentligt blive fri for alle de beskyldninger om flere profiler og direkte løgnhistorier.
      Jeg krydser fingre for at dette bliver lukket ned en gang for alle.
      God jul herfra.
      2 enige · 1 god kommentar

    Se 2 flere kommentarer

  • Flere spørgsmål- og svarmuligheder i brugerprofilen til personliggørelse - hvis man ønsker. F.eks.: Bopæl, Alder/Brøndbyfan siden XXXX, første kamp på stadion, bedste kamp på stadion, antal kampe på en sæson ude/hjemme, sæsonkortsplacering m.m.. Vil gøre vores brugerprofiler mere personlige, hvilket forhåbentlig kan være med til at minde folk om, at det er rigtige levende mennesker der sidder bag profilerne. Kan måske skabe en sammenhørighed.

    Hvis ikke 3point ønsker at afsætte ressourcer til moderering (hvilket vil være helt forståeligt), så er min teori, at gennemsigtighed kan være et godt værn mod konstant mudderkastning, x-antal profiler og andet børnehavegøgl der er alt for dræbende for et godt debatmiljø herinde. Personligt har jeg selv holdt lange pauser herindefra pga. stemningen. Gode debattører er også stoppet, hvilket er super ærgerligt, da 3point.dk/debat bør være det foretrukne og naturlige samlingssted for alle ordenlige Brøndbyfans. Et par forslag:

    - En listeoversigt over samtlige brugere med antal kommentarer, oprettelse m.m.
    - Mulighed for at se hvem der har liket en kommentar hvis man holder musen over/trykker på antallet af likes (man kan ikke gemme sig)
    - En lille form for reward når man har passeret x antal kommentarer. F.eks. at ens navn går fra at være grå til sort med fed skrift (som det er nu). Det vil fordre til at deltage, og man kan se, hvem der er ny og måske har brug for hjælp - og det vil måske også gøre det lettere at spotte en troll, hvis man kan se, at det bare er en ny bruger der fyrer lort af...
    - Knap til at rapportere et indlæg til en systemadministrator. Kræver nogle retningslinjer. Skal være højt til loftet, men tiltænkt personangreb og lignende. Misbrug af knap medfører ban

    Derudover har jeg længe godt kunne tænke mig en skakt. Ligesom i de gamle SSO-dage. Et live og levende kommentarfelt (ligesom under LIVE-afvikling af kampene) til alt muligt stort og småt. Hvis folk ikke kan administrere det, og det går op i hat og briller, så bare fjern det igen. Men hvor ville det være fedt, hvis man kunne have en åben og uformel LIVE-debattråd på 3point som man altid kunne tune ind i til f.eks. en superligakamp (uden BIF) eller hvis der kommer nyheder fra dansk fodbold generelt m.m.. Det er måske utopi at det kan foregå uden personfnidder, men det kunne være sjovt at afprøve på den nye hjemmeside.
    1 enig · 4 god kommentar
     
    • AB76
    • AB76   23. december 2025   

    • @Broder Salsa
      Du kommer med mange gode bud.
      Personligt håber jeg på at der bliver lukket ned for muligheden for de evige beskyldninger om flere profiler, så man ikke skal stå til ansvar for hvad andre skriver. Samt et maks. antal kommentarer pr dag. Jeg ser med spænding frem til det endelige resultat.
      Go jul.
      2 enige

    Se 1 flere kommentarer

  • AB76
  • AB76   23. december 2025   

  • Jeg tror at julefreden har sænket sig over dette til tider fantastiske debatforum.
    En tidlig julegave er ikke dårligt.
    Det kunne unægteligt se ud som om at et ønske fra mange brugere er blevet opfyldt, og nyd det nu så længe det varer.
    Glædelig jul til alle.
    1 god kommentar
     
    • Betalende bruger
        24. december 2025   

    • @AB76 du er ikke rask…
      3 enige · 1 god kommentar

    Se 1 flere kommentarer

---

  • AB76
  • AB76   26. december 2025   

  • Jeg ønsker mig at den profil der i går har proklameret at han vil holde en uges selvvalgt pause og få blodtrykket ned, holder sit ord, så der kan komme ro på dette forum.
    Det ville være dejligt.
    2 enige





Støt os og bliv medlem af 3point.dks venner