Fodbold live resultater




Salg til Salzburg-kamp går for langsomt...

Skrevet af Forza Brøndby, 21. august 2021

Hej medfans!

Sorry to say, men salget af billetter til kampen på onsdag mod Salzburg går ALT for langsomt ..... ja, det er nærmest gået i stå!! Medmindre Brøndby slår OB i aften med minimum tenniscifre, så tør jeg godt at sige, at vi ikke får udsolgt på onsdag.

Jeg synes, det er ærgerligt og skuffende, at vi ikke lige kan få købt de sidste ca. 4.000 billetter til kampen. Vi er Danmarks bedste fans, og vi køber tonsvis af støttetrøjer, mesterskabstrøjer, sæsonkort osv. med tællere på brondby.com, men til én af de absolut vigtigste kampe i mange, mange år i Brøndbys historie (med CL-hymne og gåsehud) kan vi ikke fylde et stadion. Dét forstår jeg ikke!!?

Jeg har forsøgt at få Brøndby IF til at lægge en tæller på brondby.com, men desværre forgæves. Dét kunne ellers have sat skub i salget... Kom nu, venner! Køb billetter til kampen på onsdag ..... hellere i dag end i morgen!!! :-)




Deltag i diskussionen




  • Har købt til mig selv og min datter - selvom jeg ikke regner Brøndby sejr for særlig sandsynlig, skal jeg da ind og støtte
    3 enige · 4 god kommentar
     
    • Mik
    • Mik   21. august 2021   

    • @Michael Hansen vi vinder :) fedt du giver dig og din datter den oplevelse tror der bliver den vildeste stemning
      3 enige · 4 god kommentar

  • Mik
  • Mik   21. august 2021   

  • KÆRE 3 point I skriver I har højt til loftet ? hvorfor vælger at udelukke brugere der har gode og saglige dialoger med andre herinde og altid i en ordentlig tone. Modsat flere andre I har tilvalgt det er for mig meget uforstående og klar forskelsbehandling. Det er svært for mig respektere, selvom jeg respektere jeres medie. Så bryder jeg mig ikke om den form for forskelsbehandling slet ikke at nogen der holder med BIf. Som der bør være højt til loftet, sjovt nok får jeg flere brugere der skriver til mig og gode dialoger med. Også flere uenige med, men prøver altid sagligt og på en ordentlig måde at svare. Det synes jeg er skuffende, god kamp til alle onsdag herinde som har BIF i hjertet ikke kun er medløbere som kun skriver som vinden blæser. Respekt til jer der står ved jeres meninger i en god tone
    1 enig · 1 god kommentar
     
    • @Mik Jeg håber i den grad, du får ret ..... men ærligt talt så tvivler jeg meget på det. Ja, det virker mærkeligt, at Billetto sætter billetter til salg etapevis på flere afsnit!? Bedst, som man tror, at nu går det godt med salget, så åbner de bare for et nyt afsnit med lutter ledige pladser. Ét skridt frem, tre tilbage!! Derfor ville det bare være så rart med en tæller enten her eller på brondby.com... :-)
      1 enig · 1 god kommentar

    Se 3 flere kommentarer
     
    • @Mik Som du selv skriver, så er de fleste afsnit næsten udsolgt, et godt gæt herfra er at der mangler at blive solgt 2000 billetter. Meeeen, det er sgu da også ærgeligt at de ikke er solgt endnu. Det kommer !!!!
      Gode kampe til jer alle :)
      2 enige · 2 god kommentar

    Se 2 flere kommentarer

  • Mr.D
  • Mr.D   21. august 2021   

  • Tror det kommer, men det betyder naturligvis noget at det er en hverdag og sent spilletidspunkt. Mange børnefamilie bliver udfordret af det. Andre kan måske ikke få fri fra arbejde og de Jydske fans vil komme meget meget sent hjem.
    Det betyder nok også lidt at vi er favorit til at tabe, så alt andet lige bliver man formodentlig vidne til et nederlag.
    Sidst men ikke mindst mangler vi nok også en sejr til lige at give tvivlerne fornemmelse af at vi også kan vinde.
    Tror det kommer og uanset bliver det allerede nu en bedre og mere intens stemning end i Østrig.
    2 enige · 2 god kommentar
     
    • @Mr.D Har selv tænkt på de samme årsager, som du nævner. Men uanset favoritværdighed eller ej, så vil kampe i CL jo altid have dette sene starttidspunkt, så det kan vi lige så godt vænne os til (håber i hvert fald, det bliver en vane for os, hehe). Ja, favoritværdigheden ligger hos Salzburg, men generelt har danske hold det jo særdeles fint med at være underdogs. Så jeg både håber og tror på miraklet ..... vi må håbe, at en sejr i aften kan få sat skub i salget... :-)
      2 enige · 1 god kommentar
     
    • Mik
    • Mik   21. august 2021   

    • @Mr.D enig men lad os blive enig om en ting:

      Det er det hele værd :) og sku sjældent det sker man står to måls sejr for at komme i drømmeland
      2 enige · 2 god kommentar

    Se 1 flere kommentarer

  • tænke
  • tænke   21. august 2021   

  • Vi har en ledelse som i kommunikation og strategi har vist os, at den kamp ikke er vigtig. Jeg tænker, det spiller ind. Jeg har dog købt billet. Hvis ikke ledelsen tror på det, hvorfor skulle vi fans så?

---

  • 3point.dk
  • 3point.dk
    Administrator
      22. august 2021   

  • Vi har opdateret overskriften, så den bedre indikerer, hvad indlægget handler om.





Støt os og bliv medlem af 3point.dks venner