Fodbold live resultater




Stijn Spierings - Hvorfor så han kampen fra tribunen.....!!

Skrevet af Rasmus Stephansen, 22. april 2025

Kære Brøndby Fans

Stijn Spierings - Hvorfor så han kampen fra tribunen.....!!

Er han virkelig ikke god nok til en plads i truppen, den tror jeg ikke på.

kan der være tale en diciplinær straf - det synes jeg det lugter lidt af......?

Er der nogen der har set eller hørt noget, en episode til træning eller noget internt brok, uro eller..?

 

 




Deltag i diskussionen




  • Stijn virker for mig, som en virkelig dygtig fodboldspiller, der føler sig for god til superligaen. Han mangler bare at bevise det. Der er noget galt med indstillingen.


  • LJS
  • LJS
    Betalende bruger
    Top debattør
      22. april 2025   

  • Måske et mentalt trick, fra F. Biks side af, for at få ham til at præstere bedre.
    Indstillingen er måske ikke helt som forventeligt.
    Men har ingen bilæg for dette.

  • Rasmus Stephansen
  • Rasmus Stephansen
    Betalende bruger
    Top debattør
    Top kommentator
    Top gode
      22. april 2025   

  • Tak for meldingerne, Jeg tror det er rigtigt at Birk har lavet et staement. En spiller som SS med hans CV skal via den daglige træning være en af dem der pusher de andre - han burde være en af de øverste i hierarkiet, men den position er han langt fra og det skal komme via træningsbanen. SS er for dyr og et for stort CV til ikke at have en rolle, så det giver god mening at Birk giver ham et vink med en vognstang.
     
    • Arenzano
    • Arenzano
      Betalende bruger
        22. april 2025   

    • @Rasmus Stephansen Det er den mest sandsynlige forklaring - dog er det et overraskende tidspunkt lige præcis når vi spiller kampe med få dages mellemrum inkl Wass med fuld tid fredag. I alle tilfælde vil det være godt med en fuldt fokuseret Spierings tilbage i de sidste kampe - der kan godt blive brug for ham så alt andet end 100% indsats til træning vil være skuffende.

    Se 1 flere kommentarer

---

  • OSLBIF
  • OSLBIF   22. april 2025   

  • Jeg tænkte præcis det samme, og jeg ved ikke hvor meget jeg giver for Birks forklaring. P fik plads i truppen over Spierings virker lidt besynderligt valg, men hvis han ikke har trænet ordentlig forstår man det godt. Han kom til Brøndby og var sikkert blevet lovet noget af CV, også ender manden slet ikke med, at spille og vi har skiftet både træner og sportschef, så forstår godt, at han måske ikke helt mentalt er på toppen.

    Jeg syntes han har set spændende ud, og tror han ville godt som den den dybe 6ér med dynamiske/løbere omkring om (Nartey og Tahirovic) men Wass har også fået en lille opblomstring den sidste periode, og Spierings virker som en af de mindst fleksible spillere i truppen. Det er ligesom kun der han kan bruges.
    1 enig





Støt os og bliv medlem af 3point.dks venner