Foto: Nanna Møller Karlsen ©
PODCAST

19. december: Fanrepræsentanten som bindeled

 
Her kan du høre 19. afsnit af BrøndbyLyds julekalender.

    • Nanna Møller Karlsen
      19. december 2025 - Klokken 08:41
  • Nanna Møller Karlsen
  • Nanna Møller Karlsen
    19. december 2025 - Klokken 08:41

Det er igen blevet december og om lidt går året på hæld - også for Brøndby IF. Men fællesskabet derude lever i bedste velgående.

Og for fjerde år i træk bringer vi vores julekalender på lyd. Vi laver den i samarbejde med Red Barnet Vestegnen, hvor vi hver dag frem til den 24. december sender en mini-podcast på gaden med fokus på fans, fællesskab, frivillighed og samarbejde.

24 mini-podcasts med forskellige mennesker med forskellige ting på hjerte. Vi giver plads til de små, unikke fortællinger.

Vil du gøre en forskel for børn på Vestegnen?

Så tøv ikke med at kontakte bestyrelsebry@aktivitet.redbarnet.dk. Ved at melde dig som frivillig, kan du gøre en enorm forskel i et barns liv. På Vestegnen passer vi på hinanden. 

Dagens afsnit

I det 19. afsnit kan du møde Kristian Weise, som er nyvalgt Fanrepræsentant i Brøndby IF. Altså fansenes repræsentant, som sidder i klubbens professionelle bestyrelse. I afsnittet fortæller han om sit arbejde som Fanrepræsentant og om rollen som bindeled mellem klub og fans.

Lyt med her eller der hvor du foretrækker at høre podcast:





Deltag i diskussionen


Du skal være logget ind, for at kunne kommentere.





Relaterede nyheder



Mest læste nyheder



Mest kommenterede nyheder