Foto: Michael Jakobsen ©
AFSTEMNING

Afstemning: Hvem var Brøndbys bedste mod AGF?

 
Brøndby IF besejrede mandag aften AGF med 2-1 på Brøndby Stadion. Vi skal have kåret kampens bedste Brøndby-spiller.

    • Nanna Møller Karlsen
      7. april 2025 - Klokken 22:48
  • Nanna Møller Karlsen
  • Nanna Møller Karlsen
    7. april 2025 - Klokken 22:48

Afgiv dine karakterer til spillerne herunder.

Afstemning: Hvem var Brøndbys bedste mod AGF?


Udløber: 9. april 2025 10:04


Gennemsnit

Afgivede stemmer: 216

  • P. Pentz
  • 7.0
  • S. Sebulonsen
  • 7.7
  • R. Lauritsen
  • 7.4
  • N. Vallys
  • 7.6
  • B. Tahirovic
  • 6.6
  • D. Wass
  • 6.6
  • M. Divkovic
  • 8.3
  • Y. Yuito
  • 6.1
  • J. Vanlerberghe
  • 6.9
  • N. Nartey
  • 5.6
  • M. Kvistgaarden
  • 7.6
  • S. Klaiber
  • 3.8
  • M. Rajovic
  • 5.1
  • C. Bischoff
  • 5.5



Deltag i diskussionen


Du skal være logget ind, for at kunne kommentere.


  • Divkovic!!
    4 enige

  • Divkovic og Lauritsen. Vanlerberge var også en del af et stærkt midterforsvar, men laver bare mange mærkelige fejl som giver grå hår, specielt i første halvleg. Pentz er også god igen og er med til at skabe ro.
    3 enige
     
    • stryiv
    • stryiv   8. april 2025   

    • @batigol2 Vanlerberge var dog en af de få, som ønskede at drive bolden frem i første halveg.
      2 enige

    Se 1 flere kommentarer

  • Stefkis
  • Stefkis
    Betalende bruger
      7. april 2025   

  • Divko

---

  • Betalende bruger
    Top kommentator
    Top gode
    Top enige
      7. april 2025   

  • Efter Sebastian er vendt tilbage i startopstillingen har vi sjovt nok vundet, han er uden tvivl en spiller der løfter dette hold.

    I dag er der to wings der levere men divkovic har også skyldt at brænde banen af, det er to gode kampe i træk og Vallys score igen i hver kamp lover godt mod fck kampen

    Tror sku vi kan vinde for fck spiller bestemt ikke godt men de ligger alligevel nummer 1

    Ros til Birk mener jeg også er fortjent og Noahs aflevering til Vallys er fanme også klasse ligesom Vallys mål er ved godt den retter en af men han har fundet målformen på det rigtige tidspunkt

    Rasmussen og alves var i dag savnet, men deres afløsere gjorde det så godt så de kan for min skyld godt få genvalg igen :)) særligt Rasmus Lauridsen fortjener stor ros for han har været udskældt og kommer efter få minutter i benene. Han er klart bedre i 4 mands forsvar med 2 centerbacks
    2 enige · 1 god kommentar
     
    • stryiv
    • stryiv   8. april 2025   

    • @GARFIELD Lauritzen ligger også godt til en kamp mod AGF. Så tvivler på et genvalg, hvis de andre bliver klar. Hans styrker er ikke særlig gode mod FCK; når de ikke har en oprindelig 9er.

    Se 7 flere kommentarer

  • Shit hvor er Kaibers niveau bare i frit fald. Han bliver dyr hvis han skal spille flere kampe.

    Rajovic - hvorfor ??
    Der må side en Bundgaard og bide i bænken over at han ikke får spilletid.
    6 enige · 4 god kommentar
     
    • Dalton
    • Dalton   8. april 2025   

    • @Panenka Ja enig - Rajovic har ikke været god de sidste par gange. Ville også ha taget Bundgaard, hvis det ikke var fordi Rajovic kunne bruges på defensive dødbolde, lige præcis mod AGF.
      2 enige · 1 god kommentar
     
    • Betalende bruger
      Top kommentator
      Top gode
      Top enige
        8. april 2025   

    • @Panenka

      Som en svarer dig så er det hovedspillet Rajo skal ind og hjælpe med da agf ville trykke mere på synes det giver mening men igen lidt defensivt tænkt men fornuftigt for gav os 3 point og så er det svært at være utilfreds men helt sikkert smidt Rajo ind for slås med dem i hovedspillet

      Var alves med så havde han sikkert smidt Bundgaard ind
      1 enig

  • Zutcorp
  • Zutcorp
    Betalende bruger
      8. april 2025   

  • Synes Wass er dybt undervurderet. OHan spiller os ud af pres mange gange - og virkede voldsomt tændt i 2 halvleg med nogle vilde presløb. Love it!
    8 enige

---

  • mimor1
  • mimor1   8. april 2025   

  • Lauritsen, som spiller en virkelig stor kamp
    Divkovic var også klasser over hvad han normalt præstere, og laver vel kun den ene stor fejl, at han gider spille Suzuki
    2 enige · 1 god kommentar

  • SEB SEB.
    Han er absolut ligaens bedste højre back. Var Gift Links overhovedet på Brøndby stadion… og vi kan godt lukke den ned om, at han er ligaens hurtigste, for SEB SEB åd ham bare på alle parametre, han er for vild. Uanset hvor meget han er skadet, skal den kontrakt bare forlænges. Hvis jeg var en udenlandsk klub der sad og kiggede, må det simpelthen være SEB SEB alle kigger på, speed, fysisk styrke, stærk i alle dueller, vanvittig kondi, alder. Det så jo nærmest ud til AGF spillerne stod stille de sidste 20min. Hvor han bare satte dem totalt, gang på gang, og synd han ikke sætter det lob ind.
    4 enige
     
    • Betalende bruger
      Top kommentator
      Top gode
      Top enige
        8. april 2025   

    • @MetroTilStadion

      Vi er så enige og jeg har så mange gange herinde sagt hvilken betydning Sebastian har for det hold

      Efter han er kommet tilbage i startopstillingen vinder vi sjovt nok også vores kampe

      Vores offensiv bliver så meget bedre og sjovt nok har divkovic også hævet sit niveau efter Sebastian er kommet tilbage igen

      Klaiber har med garanti mistet pladsen og Brøndby skal gøre alt for at få forlænget ham i en fart for han har top klasse og et meget højt bund niveau

  • Kan godt være der kommet lidt had for denne her kommentar, men var Tahirovic ikke ret anonym i den her kamp?
     
    • @Nickiklaerke han var ikke ligeså iøjnefaldende som i Herning, men jeg synes ikke, at han spiller en decideret dårlig kamp.

      Han holder godt gang i boldcirkulationen, og tager godt fra defensivt også, hvor han fylder væsentligt mere end Wass og Nartey.

      En stabil indsats, uden at skille sig nævneværdigt ud.
      1 god kommentar
     
    • @Nickiklaerke I hvert fald mindre iøjnefaldende end i Fcm kampen, men en Nørgaard var tit også lidt anonym, uden at han spillede dårligt..

---

  • Hvor var det dejligt at se Pentz løbe ud fra stregen på hjørnespark og gribe og bokse. Det har jeg savnet fra ham i meeeeeget lang tid. :)

  • Jeg kan se, det ikke kun er mig, der mener, at Klaiber spillede svagt. Jeg synes desværre, det er en vedvarende tendens, at han er dårlig. Kom så Sean, vi ved jo hvor god du kan være




Relaterede nyheder



Mest læste nyheder



Mest kommenterede nyheder