Fans
Foto: Teis Markfoged ©
NYHED

IFK Göteborg sælger 500 billetter til klubbens sæsonkortholdere

 
Når IFK Göteborg og Brøndby IF spiller træningskamp bliver det foran 500 tilskuere på Ullevi. Alle billetter sælges som udgangspunkt til klubbens sæsonkortholdere.

  • Fans
  • Steen Sørensen
   9. juni 2021 - Klokken 12:19
 • Steen Sørensen
 • Steen Sørensen
  9. juni 2021 - Klokken 12:19

Sankt Hans Aftens dag - den 23. juni - kl. 13:00 lægger Ullevi i Göteborg græs til en træningskamp mellem IFK Göteborg og Brøndby IF. Der vil blive lukket 500 tilskuere ind til kampen, og samtlige vil formentlig gå til IFK's sæsonkortholdere.

Kortholderne får forkøbsret, og er der overksydende billetter efter dette salg, vil de igen få forkøbsret til familie og venner, inden eventuelle resterende billetter sendes ud i åbent salg. Det skriver IFK Göteborg i en nyhed på klubbens officielle hjemmeside.

Deltag i diskussionen


Du skal være logget ind, for at kunne kommentere.

Relaterede nyhederMest læste nyhederMest kommenterede nyheder

BRØNDBY IF DANSKE MESTRE 2020/2021