-
Søg
-
Log ind
-
Opret bruger
Brøndby mødte torsdag aften FC Midtjylland på MCH Arena i en kamp, som blev 2-2 og bød på tre mål i det sidste kvarter. Brøndby var foran langt hen i kampen og indkasserede to mål tæt på hinanden, noget Joe Bell ikke var glad for, selvom midtbanespilleren glæder sig over Andreas Bruus mål, og det at der igen kom point.
- Det var en vild kamp og en hård kamp. De havde mange trusler. Jeg synes, vores første halvleg var god. Vi kom ud til anden halvleg og prøvede at holde resultatet, så længe vi kunne. Vi vidste, de ville presse os, og det gjorde de. Men det er skuffende at indkassere de to mål så tæt på hinanden, som vi gjorde. Men vi viser robusthed ligesom kampen mod FCK med et sent mål. Godt mål fra Bruus. Det er skridt i den rigtige retning og point, det kan vi bruge, sagde Joe Bell i mixed zone efter kampen.
Brøndby udlignede for anden kamp i træk dybt inde i overtiden, og det føles lidt som en sejr, hvis man spørger Joe Bell. Midtbanespilleren understreger dog, at man aldrig bliver glad for et point, når man spiller i Brøndby. Der skal man ifølge ham have tre point med.
- Det føles lidt sådan, når vi scorer til sidst. Men vi er ikke tilfredse med et point, vi ville hellere have seks point over de seneste to kampe, og vi går helt sikkert efter seks point i de sidste to mod AaB og Silkeborg. Vi skal tage de positive ting med, men vi er Brøndby. Vi bliver aldrig glade for et point, vi vil have tre.
Brøndby førte langt hen i kampen, men indkasserede to mål på ganske kort tid. Det er noget, som Joe Bell mener, der skal reflekteres over.
- Det ramte så hurtigt. Vi ser det meget i fodbold, så vi skal tænke over, hvorfor det skete, så det ikke sker i fremtiden. Frem til målet troede jeg på, at vi ville komme afsted med tre point. Vi lukkede fint ned, selvom de havde bolden en del. Jeg følte ikke, de havde mange store chancer. Det er ærgerligt, men evnen til at komme tilbage er flot.
Joe Bell og holdkammeraterne får muligheden for at jagte tre point søndag, når de skal til Aalborg.
Deltag i diskussionen
Saesonkort
Betalende bruger
Top kommentator
Top enige
13. maj 2022
BIF_Sherra 13. maj 2022
Mester 13. maj 2022
Så selvom Bruus laver fejl så er hans speed særlig vigtigt for os med tanke på vi ikke har pt den hurtigste midtbane og angreb mere.
Vi har Hedlund men ikke en Jobbe eller Uhre
Saesonkort
Betalende bruger
Top kommentator
Top enige
13. maj 2022
Mester 13. maj 2022
Selvfølgelig hvis han var for tyk er det muligt, men det er jo ikke det der er problemet, han er jo engang den spiller han er.
19Magic64
Betalende bruger
13. maj 2022
Kom til at tænke på -KingOfTheWorld- ville være sejt, eller bare
-KværulantTilJegDør- brug dem hvis du har lyst, de er gratis, hvis ikke er det også ok..
Ps. hvad med at blive betalende bruger, med tanke på alt den energi og resurser 3point må bruge på dig...
Mester 13. maj 2022
19Magic64
Betalende bruger
13. maj 2022
Også god dag til dig :o)
Mester 13. maj 2022
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
13. maj 2022
Respekt for mediet? Skriver du virkelig det, efter at være blevet smidt ud over 60 gange, bedt gentagne gange om ikke at oprette profiler, og alligevel totalt ignoreret alle henstillinger fra 3point?Seriøst, hvad er der galt med dig?
I øvrigt ærgerligt du har slettet den tekst du skrev først omkring hvor meget trafik du mener du generer på siden, til fordel for 3point. Det var en fin illustration af dit storhedsvanvid og komplette mangel på selvindsigt.
Mester 13. maj 2022
Hvorfor skriver du egentlig til mig? har jeg kontaktet dig eller den bruger der igen prøver skabe noget som du igen straks griber. I er jo få personer herinde der føler jeg hævet over os andre og mener I styre alting.
Ja jeg har masser af respekt for Nanna og 3 point masser, men når jeg bliver smidt ud fordi DU og få andre truer med droppe mediet pga. mig, så garantere jeg dig for, at jeg ikke gider finde mig i den form for uretfærdighed.
Slet ikke når det hele begyndte med at der var en bruger herinde som skrev de klammeste ting min far skulle gøre ved mig og min mor bagefter gøre andet, jeg skriver det ikke er i orden og du skriver med garanti da jeg skriver jeg har lige mistet mine forældre om du synes det var i orden, du skrev ordret JA jeg havde selv bedt om det. Så godt være du ikke var den der skrev det, men du tog i hvert fald ikke afstand fra det da jeg forklarede dig det var langt over stregen du var med på tråden om du vil det eller ej, at 3point har slettet det og lade jer blive er mig en gåde. Fordi det var så langt over stregen, det har bornholmsgranit også skrevet til dig, at du ikke var så tavs som du påstod, jeg sværgede ved mit BIF hjerte og mine forældres navn og gravsten jeg talte sandt, og det skrev du kunne. Sjovt nok skete det ikke.
Så nej den del respektere jeg ikke 3 point for at kyle mig ud, fordi I er få der presser på, jeg synes de skal kontakte Bornholmsgranit og høre det selv, så vil de nok vide at jeg rent faktisk taler 110 % sandheden. Jeg har intet i mod dig eller andre, men gider ikke det personfnidder mere, kom videre jeg kontakter ikke jer, så drop at skrive til mig. Er der nogen der ikke ønsker jeg skriver eller debattere med dem herinde, så vil jeg til enhver tid også respektere det. God dag
Mester 13. maj 2022
Hvordan kan det være flere brugere giver mig ret, og giver mig gode kommentar med, har du overvejet også måske selv kigge lidt ad og igen den I to er de samme skaber støj herinde.
Jeg har ikke opsøgt eller skrevet til jer en eneste gang her, men igen igen igen, er det jer der kontakter mig har du tænkt over det, når når du taler om respektere et medie. Jeg har ingen problemer med sæsonkort på nogen måde, ønsker han ikke jeg skriver til ham, så vil jeg også respektere det. Som jeg igen ikke har gjort til jer, men igen kontakter I mig og skaber unødvendigt støj herinde.
Uka
Betalende bruger
13. maj 2022
Vi debatter Brøndby her, så gem det personfnidder, til et andet medie. Tak.
Mester 13. maj 2022
Det er de samme personer igen og igen, jeg har respekteret dem og ikke kontaktet dem, men de kan bare ikke lade være.
Der blev en gang skrevet noget rigtigt grimt om mine forældre og vil ikke herinde skrive hvad, men når jeg siger det var så klamt og stygt så håber jeg du stoler på mig.
Det var ikke Christian der skrev det, men han afviste bestemt heller ikke lad mig sige det sådan, han mente jeg havde godt af det.
Jeg vil sværge ved begge mine forældres gravsten og navn, samt hånden på BIF hjerte at jeg taler 110 % sandheden.
Jeg er videre og det er ligesom nogen bruger mere energi på personfnidder herinde end tale om BIF og bold, det er heldigvis meget få.
Jeg har stor respekt for 3 point og folkene bag, men bare ikke man blev smid ud pga. jeg bad personerne stoppe det og forklarede jeg få mdr. forinden havde mistet mine forældre, tråden som var så langt ude. Blev fjernet men personen der skrev det er her stadigvæk ligesom Christian som ellers debattere ok med andre. Bare ikke dem der er i mod CVs indkøb :) som jeg har været en kritiker af meget længe.
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
13. maj 2022
Nå, så er vi i gang med løgnene igen, kan jeg se.
Ikke specielt overraskende.
19Magic64
Betalende bruger
13. maj 2022
Ved det er forurening for andre at læse, men også belastende når Champ/Biftiljegdør/Mester/Frihedforevigt/Mik's indlæg igen igen fylder halvdelen af sitet med sin evige kværulerende!
Han er i øvrigt smidt ud 50 gange (3points egen formulering) ved ikke om du er klar over det?
Mester 13. maj 2022
Sjovt du ikke tidligere kunne gøre det med dine, og denne gang det samme.
Jeg taler 110 % sandt, og sjovt Bornholmsgranit skrev til dig, at helt så appelsinfri var du ikke som du påstår, du kan jo bare sværge ved dine forældre og BIF hjerte, hvis du er så ærlig som du siger du er, jeg ville aldrig gøre det igen og igen hvis ikke var 110 % sandheden jeg skriver her
Men er det ikke mig der nu opsøger jer, men omvendt igen og igen.
Mester 13. maj 2022
19Magic64
Betalende bruger
13. maj 2022
Din selvindsigt er ikke eksisterende...!!
Mester 13. maj 2022
Tror du selv på brugere taler det grimmeste om mine forældre og jeg så acceptere det svare endda pænt til ham og Christian men de fortsatte , hvor jeg så bagefter skal lukkes ned, jeg vil aldrig acceptere det. For uretfærdighed er noget jeg ikke er god til, selvindsigt har jeg masser af, har du? Hvorfor så fortsætte med at skrive og kontakte mig, præcis som din anden følgesvend Christian, der er jo kun få andre end jer herinde og I er de samme konstant der bliver ved
Måske skulle 3point overveje banned jer, for jeg prøver ikke at skabe støj, men det gør DU/I få tydeligvis og den er ikke på sæsonkort denne her.
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
13. maj 2022
Ja, hvorfor er det ikke mig, 3point banner? Hvorfor? Jeg har spurgt dig så mange gange om det, og det eneste du svar du giver er mit kontingent.
Så hvorfor melder du dig ikke ind, hvis du mener det er derfor, det altid er dig, der bliver smidt ud, og ikke mig? Det er den eneste måde du kan tjekke din hypotese på. Men vi kender nok begge svaret på hvorfor du ikke kommer til at gøre det.
Hvis 3point banner mig, så tager jeg det til efterretning, og så kan jeg godt love (og modsat dig holde det løfte), at jeg ikke kommer igen. Det er det eneste anstændige at gøre.
Mester 13. maj 2022
Nok pga. jeg netop talt sandt fra dag et.
Grunden til man ikke banner dig, er nok ikke kun pga. du truer med at melde dig ud eller ikke skrive herinde hvis jeg er her, det er nok når der er de samme personer der ligger pres på. Samt har jeg aldrig prøvet stikke nogen med kontakte 3point for det ligger så langt fra min vestegns mentalitet men tydeligvis ikke langt fra din, for du gør alt for få mig banned
Jeg er da sikker på 3 point kan gennemgå og læse jeg ikke skriver grimt til folk, eller mig der starter denne diskussion, men jeg kommer aldrig til at acceptere din og magic hetz mod min eller par andre herinde.
Jeg kommer heller aldrig til at acceptere at man smider mig ud som var den der skrev pænt tilbage og mine forældre blev der talt grimmeste om af en bruger som du i øvrigt synes var ok hvad han skrev til mig, det er ikke retfærdighed. For jeg har modsat dig talt sandt hele vejen igennem, det er mig der ikke kontakter jer. I opsøger mig og prøver skabe støj herinde om alt andet end bold. Jeg er bare dum nok til at lade mig provokere af det. Jeg kender sandheden og jeg sværge ikke ved mine forældre eller BIF for sjovt for netop bekræfte alt er sandt, modsat hvad du ønsker at gøre. Det er ikke mig bornholmsgranit skrev til tidligere med du ikke var så uskyldig som du gør dig til. Det var dig, hvorfor skulle han skrive til dig der, nok fordi alt jeg har sagt er sandt.
Har haft flere pauser herinde, alligevel når jeg kommer tilbage fortsætter I to.
19Magic64
Betalende bruger
13. maj 2022
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
13. maj 2022
Ja så bliver det dyrt.
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
13. maj 2022
Det der med at sværge, kan du holde for dig selv. Du lyver jo alligevel, selvom du sværger, så hvad skulle det hjælpe at jeg gør det?
Jeg har ingen magt over 3point, ingen personlig relation eller kontakt til nogle af dem der styrer siden. Så jeg kontrollerer ikke en skid. Når jeg truer om at gå min vej, er det ikke et pressionsmiddel for nogen. 3point er ikke en dårligere side uden mig, jeg kan sagtens undværes, og mit kontingent er langt under 1% af det samlede.
Ergo har det ikke noget med mig, mit medlemskab af 3point eller mine 'trusler' at gøre at du bliver smidt ud hele tiden.
Det er fordi du ikke evner at opføre dig ordentligt.
Jeg føler jeg har skrevet nu så det ikke kan misforstås, men jeg har ingen, absolut ingen, forventning om at du forstår hvad jeg skriver her.
Mester 13. maj 2022
Måske er 3 point, begyndt at kunne se at jeg debattere fint med alle andre herinde, og ikke opsøger jeres konflikter og personfnidder, man kan jo bare gennemgå denne tråd.
Jeg ønsker at debattere BIF og om fodbold, ikke dialoger på et så lavt plan som I kommer ned på. Jeg er ikke overrasket over du ikke vil sværge ved dine forældre og BIF, det er jo fordi jeg kun har talt sandheden. Ellers ville aldrig sværget ved mit BIF hjerte for er KÆMPE BIF fan samt og ikke mindst mine forældres navn og grav. Det er kun pga. jeg taler sandheden og gjort det hele vejen igennem.
Borhholmsgranit huskede sjovt nok også tråden, og skrev du ikke var helt så uskyldig som du gjorde dig til, hvorfor skulle han skrive det, jeg er ikke ham.
Skal vi ikke stoppe denne tråd ikke mindst af respekt for andre brugere og 3 point som I selv siger, den fører ikke til noget, heller ikke I bliver ved med at kontakte mig igen og igen. Det giver unødvendigt støj herinde.
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
13. maj 2022
Stop nu med den respekt for siden. Det er bizart at skrive, når man ingen respekt har udvist selv gennem over et år. Helt ærligt, kan du ikke selv se det (nok ikke)?
Du skriver du ikke kan acceptere uretfærdighed. Jeg kan ikke acceptere falske beskyldninger om min person.
Mester 13. maj 2022
Jeg har aldrig skrevet det var dig der skrev det, men du bakkede personen op, og synes det var helt ok jeg fik det.
At du enten har glemt det, eller ikke vil stå ved det, så er jeg videre, det var dumt og tarveligt men er videre. Men jeg kommer aldrig til at skrive noget der ikke er sandt, og slet ikke sværge ved mine forældres navn og grav samt BIF hjerte, som du flere gange ikke vil gøre anden vej.
Jeg har ikke skrevet til dig en eneste gang, før du nu igen kommer på banen med dit og magic personfnidder, kom nu videre. Jeg er videre og tænker det den person skrev dengang, nok har fortrudt det sidenhen. Jeg er for længst videre, men kommer aldrig til at skrive til dig du ikke har gjort det, når det er sandheden. SLUT og svare ikke til dig på yderligere. Undskyld til 3 point og andre der læst med. Det er barnligt og en plat diskussion, samt alt for meget personfnidder til mig.
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
13. maj 2022
Løgn, løgn, løgn.
Mester 13. maj 2022
Sjovt bornholmsgranit også skrev det til dig, at du ikke var så uskyldig som du gjorde dig til.
Folk kan forhåbentlig gennemskue, hvem der er mest troværdig eller tænke over det er sjovt du aldrig en gang har spurgt mig hvad personen skrev eller hvem det var, det ville jeg have gjort hvis nogen skrev noget jeg ikke fandt sandt.
Slut for nu, jeg ved ikke om du har glemt det, men ville aldrig skrive det hvis jeg ikke var helt sikker i min sag, måske skrev du noget som du har fortrudt eller glemt, men jeg glemmer aldrig den tråd, som i øvrigt blev slettet herinde, og kort tid efter var det mig der blev slettet, selvom jeg bad personen om at stoppe med skrive sådan på en meget ordentlig måde. Du var ikke den der var værst, men du skrev du synes jeg havde godt af det og ikke ondt af mig, husker alt. Jeg skriver ikke mere nu synes allerede det er kørt langt nok ud. Jeg er for længst videre I bliver ved med at kontakte mig herinde, det er ikke omvendt. Synes siger lidt om I rent faktisk ønsker en konflikt og støj, jeg har ikke en eneste gang skrevet til dig herinde til dig. God dag slut for nu
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
13. maj 2022
Hvis du gerne vil slutte samtalen, hvorfor bliver du så ved med at gentage dig selv?
Fedt i øvrigt at se at du undskylder dine indlæg her i tråden for de andre brugere. Det var på tide.
Du skal dog ikke undskylde på mine vegne. Jeg vil ikke undskylde for et eneste ord jeg har skrevet her, da jeg intet fortryder af det.
Mester 13. maj 2022
Jeg kender sandheden, tror folk snart kan gennemskue hvem der er mest troværdighed.
Da jeg skrev til dig om du ville sværge ved dine forældre og dit BIF hjerte, som jeg har gjort utallige gange med alt jeg har skrevet til dig var sandt, har du ikke en gang ville det. For den klamme besked en bruger skrev til mig om mine forældre skulle gøre mod mig og du flere gange i tråden, skrev det havde jeg godt af og fortjent selvom jeg skrev jeg lige havde mistet begge mine forældre dengang. Det valgte du bakke personen op om, selvom det var langt over stregen ting personen skrev. Mon ikke folk kan lægge to og to sammen snart, med jeg kan blive ved med at sværge på mine forældre og BIF. Mens du ikke vil det, eller en bruger også skrev til dig du ikke var så appelsinfri som du påstod. Mon ikke også nogen undre sig over hvis man mener noget er usandt, at man vil vide hvad personen skrev, eller hvem det var. Det har du sjovt nok ikke gjort en eneste gang. Synes det viser lidt om din troværdighed. Jeg postulere ikke noget jeg ved fandt sted I skrev, at du fralægger dig det nu, er jeg videre med. Men ikke du og Magic igen bliver ved med at chikanere mig herinde, jeg har igen ikke kontaktet jer, men skriver om BIF, men igen starter I med jeres person hetz. det bliver man sku træt af.
Christian korrekt skriver jeg ikke mere i denne tråd, pg det gør at jeg heller ikke kommer til at læse dit svar til mig, som du helt sikkert gerne vil have det sidste ord på. Fred være med det, jeg lukker ned for tråden nu og læser ikke dit svar du helt sikkert kommer med. Men vælger at respektere andre læsere og 3 point. Som er et super godt medie, vi alle har glæde af.
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
13. maj 2022
Fedt at du ikke læser mit svar. Så kan jeg jo gentage at jeg ikke er skyldig i det du anklager mig for, og det kan du jo så ikke svare igen på.
Det var i øvrigt ikke mig der har villet stoppe samtalen de sidste 5 indlæg, men dig, så den der dare du stiller op med ikke at svare, fremstår en smule mærkeværdig.
19Magic64
Betalende bruger
13. maj 2022
Uka
Betalende bruger
13. maj 2022
19Magic64
Betalende bruger
13. maj 2022
Mester 13. maj 2022
Alle kan jo se at jeg sidder og skriver om bell og det er så de knapper jeg trykker :)
Synes man bare skal tjekke hans mange svar til fx Brøndby1964 som også han er gået efter. Det virker på mig som en der gør alt for at opsøge konflikter med nogen bruger herinde, nu skriver han jeg trykker på de rigtige knapper fordi skriver med en om Bell han kontakter mig ikke omvendt og køre sit person chikane. Hans evige følgesvend Christian kommer så også igang igen som jeg slet ikke kommentere herinde
Selvfølgelig har jeg talt sandt med alt jeg har skrevet og om det der var langt over stregen for dem, det har der været en der har bekræftet herinde men hvorfor skulle jeg stå fast sværge ved mine forældres navn og grav og BIF hjerte for det vil selvsamme person sjovt nok ikke.
Omkring vide hvad der skete så er der intet usandt i det og det er mange bekræftet længe før pressen fik nys om det.
Jeg har intet behov for at fortælle folk hvorfra jeg har min viden, men en ting er sikkert.
Er der noget jeg ikke gør er at lyve.
Det sjove er manden skriver trykker på de rigtige knapper efter han som du korrekt skriver starter denne tråd som handler om en spiller
Hvilken knap har jeg så trykket på, det kan jeg ikke tage seriøst.
Jeg har netop stået ved alt endda sagt det på mine forældres grav og bif hvem fanden ville gøre det hvis man ikke talte sandt
God aften Uka.
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
13. maj 2022
Så du vil ikke skrive med mig, men du vil gerne fortsætte med at lyve OM mig?
God debatstil, må man sige. Flot.
Hvorfor melder du dig ikke ind i 3point, så jeg kan blive smidt ud i stedet for dig?
Mester 13. maj 2022
Du skriver god stil debat, hele denne debat er noget i starter med jeres endeløse jagt på konflikt.
Jeg har ikke en eneste gang før kontaktet dig eller magic.
Lad mig nu en gang for alle understrege at jeg har talt sandt med alt.
1. Hvorfor skulle jeg ønske disse håbløse diskussioner med dig det får jeg intet ud af end måske igen blive banned fordi det skaber støj og det har jeg intet ønske om.
2. Hvorfor har du aldrig en gang spurgt mig hvem personen var som skrev de klamme ting mine forældre, som du så bakkede ham op. Hvorfor har du aldrig spurgt hvem det var hvis du anklages for noget der er løgn..
Hvorfor har du aldrig spurgt hvad personen havde skrevet hvis jeg fik af vide noget jeg vidste ikke var sandt ville mit første svar være af hvad, og hvad er der skrevet så, men det har du aldrig nogensinde gjort. Grunden er fordi du ved det fandt sted og jeg taler sandheden.
3. Hvorfor står jeg gang på gang og sværge ved mine elskede forældres navn og grav samt BIF hjerte og beder dig gøre det samme uden du vil. Fordi jeg taler 110 % sandheden, hader at skulle gøre det, men gør det for alle kan se at jeg tør sværge ved dem og BIF da alt er sandt
4. Hvorfor skulle Bornholmsgranit tidligere mellem vores igen diskussion om emnet kontakte dig og skrive helt så fejlfri var du ikke. Det får han da intet ud af, fordi han er et anstændigt menneske der ønsker sandheden frem.
Det er mit sidste svar til dig, jeg læser ikke dine svar mere har jeg lovet mig selv og håber jeg kan holde det for denne tråd er barnlig og jeg øsnker skrive om BIF ikke jeres personhetz eller fnidder.
Du er uærlig eller har en meget dårlig hukommelse hvad der blev skrevet fra personen og du synes det var i orden som du svarede mig da jeg skrev jeg lige havde mistet begge mine forældre, jeg garantere dig for jeg husker hvert eneste ord personen skrev samt du bakkede ham op. Det er med 110% sandt jeg kender sandheden og tror også du gør det, derfor har du aldrig spurgt hvem han var, hvad der blev skrevet. Eller modsat mig sværget ved dit BIF hjerte og forældre. Har hånden på hjertet tænkt kunne du glemt det men når du så ikke spørger ind til det eller vil sværge så ved jeg du husker det.også fra din side om mine forældre og jeg ved med hånden på mine forældres grav og BIF hjerte ALT jeg har skrevet har været sandheden
Hvem opsøger hvem her og hvem gør det hele tiden siger da alt om chikane og opsøge konflikt intet skrevet til dig eller magic før I igen begynder men jeg lukker helt ned fof dine svar, hans særligt for du har trods alt tit ok måde st skrive til alle andre end mig.
Beklager hvis du har glemt det eller andet men ville aldrig skrive det til dig vinder intet på at skrive det.
Læser ikke flere indlæg fra dig eller din ven magic
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
13. maj 2022
Nå ok så NU stopper du med at skrive, efter du har lovet det 7-8 gange? Javel så.
Jeg kan ikke få alt dit ævl til at give mening, da det sprogligt er noget af en rodebutik.
Men stop nu med det Bornholms granit pis. Jeg har allerede forklaret dig flere gange hvad sandheden er om det. Jeg gider ikke skrive det igen.
At du bliver ved med at sværge, gør ikke dig eller dine udsagn mere troværdige. Du har løjet så mange gange, f.eks. når du er kommet ind med endnu en ny profil: ''jeg er nyt medlem men har kigget med fra sidelinien''. Løgn, løgn, løgn. Jeg spurgte dig engang om det var dig (kan ikke huske hvilken profil), det benægtede du. Løgn.
Så du lyver hele tiden. Og du lyver om at du ikke lyver.
Hvorfor melder du dig ikke ind i 3points venner, så du kan vise alle andre, at det kun er pga mit medlemskab at du, og ikke jeg, bliver smidt ud af siden? Det ligger jo lige til højrebenet. Hvis du gør det, og ikke bliver smidt ud igen pga det, så vil jeg godt love at jeg forlader siden helt frivilligt. Det vil jeg godt sværge på, for nu at tale samme sprog som dig.
Jeg kan ikke deltage i et forum, hvor nogen sidder og lyver om mig. Sådan er det bare.
Mester banned igen? 1 måned(er) siden
Mine forældre der blev talt så klamt om og alt jeg sagt om Christian er sandt ham og magic køre deres spil klager og får mig fjernet
Kunne gkort det samme men min vestegn mentalitet er ikke være stikker og kan godt tåle knubs bare ikke uretfærdighed
Jeg synes det for vildt 3 point igen banned mig og jeg føler mig uretfærdigt behandlet også fra deres side.
Tak Uka for din altid opbakning også de mange andre og gode snakke.
Er et ordentlig menneske med godt job gode venner og familier er ikke troll men vil sku ikke finde mig i mine forældre skrives om skulle gøre de klammeste ting mod mig skriver han er
Langt ude Christian bakker ham op
Spørg Bornholmsgranit skrev det også dengang Christian ikke var så passiv tror Christian er ansat eller venner med nogen i 3 point for ærligt er det total langt ude jeg siger mine forældre er gået bort og det lige meget stadigvæk samme holdning
Jeg talt sandt fra dag 1 men mig der igen skal banned fanme ikke i orden
Bornholms_Granit 1 måned(er) siden
Men igen som jeg vist også foreslog sidst at i havde en diskussion om det her emne, hvorfor lærer i ikke at ignorere ham?
Jeg har selv skrevet til Mik/Bif/Mester og hvad han ellers har heddet herinde at jeg sagtens kan havde en debat med ham, men hvis/når han begynder at køre i ring og gentager sig selv, så står jeg af og scroller videre.
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
1 måned(er) siden
Du skriver nogle rigtig fornuftige indlæg generelt, så det var bestemt ikke det jeg mente.
Ja, det var præcis det du skrev i den tråd dengang, samt at jeg ikke havde taget afstand, hvilket også var helt korrekt.
Problemet er at han bliver ved med at fremlægge det som om du har støttet ham i hans løgn, hvilket jeg på intet tidspunkt har læst fra dig.
Jeg har desværre ikke samme tålmodighed som dig til bare at springe hans indlæg over. Så stort et menneske er jeg bare ikke.
Men nu gider jeg ikke snakke mere om ham. Glæder mig helt vildt til kampen i aften.
Tak 3point 1 måned(er) siden
Jeg har besluttet mig for at holde mig en lang pause hvis ikke for evigt herfra.
Korrekt du skrev det til mig med i ring. Men jeg synes du skal tænke over at så mange skriver eller er enige med mig i mange ting, at hvad jeg skriver er nok ikke på månen.
Herinde finder man syndebukke, jeg ståt ikke model til nogen mennesker skal presse mig ud, eller et medie som 3point skal efter jeg blev talt så grimt til om mine forældre acceptere det og lader mig blive smidt og T og CB blive.
Det handler om retfærdighed, det betød meget for mig når msn behandles uretfærdigt at folk skal vide hvad der var sandt. Hvorfor kom det igen fordi få personer igen starter med igen at provokere mig, ikke omvendt sådan været hver eneste gang. Det er på grænsen til mobberi og chikane.
Nu skriver CB pludselig han var med i tråden og ved sjovt det kommer nu når du kommer banen.
Jeg var videre, men når folk siger løgn som CB gør og fordrejer det.
For du sagde ordret at han ikke var helt så passiv og nu skriver han ikke tog afstand lidt i mildere udgave end sandheden var med han sagde EFTER fortalt mine forældre lige var gået bort at han synes jeg havde godt af dey T skrev for første gang indrømmer CB nu også været med i tråden tak så vi da fået en lille % sandhed fra manden
Jeg ønsker aldrig gentage det der blev skrevet men er så uhørt at 3 point er viden om tråden sletter den og den grovhed den havde med lod CB blive og endnu være T fortsætte særligt T er for mig helt uforståeligt og den forskelsbehandling er det for mig alt har handlet om for skriver pænt til folk om jeg køre i ring eller andet er da ikke noget man skal banner mig for.
Jeg håber du ikke nu sidder giver CB ret i at han BARE var så passiv i tråden for ja han tog ikkr afstand og nu indrømmer ærligt han var med men alt jeg har sagt med han sagde heg havde godt sf det T skrev er sandt
Jeg var videre og ked af det her men finder mig ikke i folk igen begynder deres chikane magic og CB og lad mig sige her magic deltog aldrig i den ulækre måde at tale om mine forældre det var T og CB der bagefter skrev jg havde godt af det og bakkede ham op.
Nu indrømmer han for første gang han ikke tog afstand af det og glatter lidt ud efter du kom på banen sjovt det skete der.
Kender mange fra Bornholm og altid ærlige mennesker håber du vil stå ved det du først skrev til CB om netop han ikke var så appelsinfri eller ikke aktiv som han skrev.
Jeg er ikke fejlfri men er et ærligt og ordentligt menneske overfor andre.
Alene deres provokationer efter med stoppet skrive er dem der igen oh igen kommer efter mig.
Håber du står ved sandheden for eneste for mig handler om. Er færdig med det medie i meget meget lang tid.
Da jeg ikke er blevet behandlet fair
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
1 måned(er) siden
Jeg har flere gange skrevet at jeg ikke ville tage afstand, fordi det var på din kommando. Jeg tror det er 4. eller 5.gang jeg skriver det nu.
Så du lyver igen: det er ikke første gang jeg har skrevet det.
Tak 3point 1 måned(er) siden
Men lad os sige du taler sandt, hvad svarede du så i tråden de mange du skrev i samme tråd ?
Hvad var det så du skrev til mig ? ikke T, og hvis du som du tidligere har skrevet tog afstand for noget så klamt
Hvorfor så kommentere i en tråd til mig ikke til den der skriver det, som du nu bekræfter du skrev i.
Hvad var det så du skrev til mig?
Jeg er et ærligt menneske og vi bliver aldrig enige, ved også hvad Bornholm skrev til dig første gang, indtil du benægtede det
Jeg ønsker ikke skrive mere herinde, men fordi et ordentlig og Ærligt menneske som Bornholm var på nu, så håber jeg sandheden vil komme frem. For eneste betyder noget for mig og retfærdighed
Du var bestemt ikke den der skrev det klamme, men du bakkede ham op også efter jeg sagde det, med jeg havde mistet mine forældre til dig, du var iskold og ikke bare passiv som du skriver og tog du afstand til noget så klamt hvorfor skrev du så ikke til T men mig og hvad skrev du så til mig, jeg ved jo det er sådan også om du benægter eller glemt det.
God kamp stopper med gå ind og svare dig, håber Bornholm svare mig for han kender sandheden, og stod ved den og det satte jeg pris på
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
1 måned(er) siden
Så laver du igen klassikeren: forholder dig ikke til det jeg skriver, at du lyver igen. Flot.
Hvis du husker alting i detaljer som du påstår, kan du så ikke lige ordret fortælle alle præcis hvad jeg skrev, og hvad det egentlig er du mener jeg er skyldig i? For det kan vel ikke retfærdiggøre dine 25+ indlæg, hvis det eneste jeg har gjort er at jeg for dig har fremstårt iskold i en eller anden situation, der dybest set intet har med BIF at gøre.
Og kan du ikke stoppe med at skrive at du ikke svarer mere. Alle ved jo at det kun holder i 5 minutter alligevel.
Tak 3point 1 måned(er) siden
Derfor skrev jeg til HAM ikke dig, og igen kontakter du mig præcis som denne start i tråden med dine nu 14 indlæg så du er igen hævet over mig med dine 14 indlæg som er ok:) og begge gange med du taget fat i mig ikke omvendt.
Jeg endda svaret 4 personer herinde, men er glad for du lidt kom til en smule anerkendelse at du var med i tråden dengang.
Men du svarede mig ikke hvis ikke du sagde som jeg gjorde, og du tidligere herinde sagt kunne aldrig finde på at skrive.
Hvad sagde du så for jeg svarede faktisk Th…..m i en pæn tone tilbage.
Alt jeg gengav er korrekt alt også med dig. Men jeg gider faktisk ikke skrive mere herinde foreløbig og lang tid.
Da jeg ikke blevet behandlet fair og eneste grund til oprettet mig igen og igen.
Var du og få andre som igen er på banen styre sitet herinde og I tåler ikke dagens lys af kritik fra os med CV for det har jeg været meget hurtig og forudså problemer med hans måde at agere på i vinduerne.
Jeg har ikke mere at skrive eller tale med et menneske som dig, Bornholmsgranit håber jeg står ved hvad han læste også fra din side.
For han var et ordentlig menneske og ja skriver meget gentager mig.
Men har godt job, gode venner og sød familie. Jeg er ikke noget det I så nedladne skrevet om mig eller få andre.
Jeg har hele vejen kunne debattere fint med andre og respekter ikke skrive med jer.
Men hver gang kom du og magic1964 igang igen, fordi det er personligt og du ikke vil tabe ansigt herinde.
Men du kender sandheden og den er
På ingen måder som du beskriver den. Du er glat som en ål, jeg kan godt erkende fejl modsat dig. Men acceptere ikke folk der lyver som du gør.
Du påstår du var passiv er løgn og latin du sagde jeg havde godt af t skrev det klamme mine forældre skulle
Gøre ved mig. Ikke en gang udleveret ham Selvom 3 point ved hvem manden er og selvom han få gange skriver herinde særligt under live opdatering.
Men dig derimod da jeg sagde jeg mistet mine forældre fortsatte med jeg havde godt at han skrev sådan.
Du skriver mange gange godt og langt bedre mine grammatiske fejl, du virker som en der har noget IQ rykke rundt med fremfor en der skriver så klamt og groft. Men du tog ingen afstand og skrev ordret som jeg nu mange gange skrevet. Det var modbydeligt gjort efter forklaret jeg lige havde mistet begge forældre og selvfølglig et meget ømt emne.
Vi bliver aldrig enige og jeg ønsker ikke at skrive eller bruge mediet i meget langtid og når og hvis jeg kommer tilbage så håber jeg vi to kan debattere bold eller BIF jeg har tilgivet dig for længe siden og T.
Men jeg kommer aldrig til at skrive det ikke fandt sted for det gjorde det og kommer aldrig til lade mig presse ud af gruppepres eller uretfærdighed som 3 point opført sig.
Jeg har altid kunne lide mediet men på den måde fjerne mine indlæg og lade jer blive ved mrd sidde håne mig er så langt ude og viser de på ingen måder er et neutralt medie.
Jeg har altid skrevet i god tone og venligt og kun talt om det her når I igen jagter mig. Fanme ikke mig der starter denne personfnidder tråd.
I gør det også ved par andre og særligt dem der været kritiske overfor CV du plejer faktisk når folk kommer med fine argumenter sige du svare dem ikke mere
Du og nogen andre tåler ikke kritik af CV eller vi har ret.
Lukker denne profil ned og svare ingen mere, men håber Bornholmsgranit vil være ærlig forsat for han skrev netop du ikke var så appelsinfri og nu du da indrømmet du deltaget i tråden dengang bare uden fortælle hvad du skrev til mig.
God kamp kom videre jeg er, I skriver I har ondt af mig. Sjovt samme følelse har jeg af jer få, for mennesker der opfører sig som hyæner eller flokdyr har jeg ikke noget tilovers for.
Slut læser IKKE DIT SVAR kun Bornholm fordi han er et ærligt og ordentlig menneske. Som alle
Bornholmere jeg kender er :)
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
1 måned(er) siden
Kan vi lave en aftale: jeg indrømmer at jeg har skrevet noget på et tidspunkt, der kunne indikere at jeg ikke fandt Thorriums indlæg så stødende som du opfattede det, mod at du aldrig opretter en ny profil eller skriver mere herinde?
Aftalen bortfalder og jeg trækker ovenstående udsagn tilbage, hvis du bryder din del af aftalen.
På den måde har vi alle fået lidt af vores vilje, og 3point slipper for at bruge flere ressourcer på dig. Alle vinder. Hvad siger du?
NU gider jeg ikke svare mere.
Tak 3point 1 måned(er) siden
Nu valgte jeg dum som jeg er læse dit indlæg og svare, og undskylder jeg gerne for.
Jeg vil ikke sidde og lade dig bestemme hvad jeg skal, er du venner med nogen fra 3point eller ansat? Det giver jo ingen mening, at det ingen konsekvens har fra jer eller dem der skriver så grimt.
Jeg vil love dig følgende jeg opretter ikke flere profiler herinde i 2 mdr. og når jeg MÅSKE kommer tilbage, så skal du eller Magic ikke kontakte mig, medmindre I ønsker snakke bold.
Jeg gider ikke jeres fnidder mere, og jeg kommer ikke til oprette mig længe, men håber kan lade være med at læse med herinde, men det nok ikke sikkert, for synes mediet er skide godt og det samme er de fleste brugere.
Jeg er ikke fejlfri og enig skriver meget det samme, også for meget. Men jeg er ærekær og stædig, føler jeg mig dårligt behandlet eller man gør forskel på folk (3point) så acceptere eller respektere jeg det ikke.
Nu har du sagt bruger navnet du erkender du ved hvad det handler om, selvom jeg ikke en eneste gang udleveret hans navn. Du husker sjovt nok lige den tråd af de mange mange tråde jeg har skrevet herinde :)
Men er glad for du husker det, ked af du ikke husker at du skrev at jeg havde godt af han skrev det til mig. Jeg forklarede dig lige mistet min mor og far. Du var iskold i dit svar og derfor har jeg aldrig glemt hvad han skrev eller det du kommenterede på.
Grunden til du og Bornholm husker det er nok pga. grovheden i det han skrev, jeg kunne udleveret ham mange gange og at det han skrev undre mig når du tidligere skrev du ville tage afstand for folk der skrev den slags, men nu siger du så noget andet :)
Jeg overholder min del, men ikke om du skal bestemme om jeg må oprette mig og snakke med andre om BIF, jeg taler ikke mere om dette emne. Jeg er videre men det har I ikke været hver eneste gang I har jagtet mig herinde, og du skriver jo det igen du vil gå efter mig når eller hvis jeg vender tilbage om par mdr. for holder lang pause nu.
Er du ansat i 3point :) eller personlig ven med en af dem, de fjernet tråden dengang og grovheden burde de have banned dig og ham der skrev det. Mange så grovheden, Magic1964 var aldrig en del af den tråd vil jeg lige skrive til hans forsvar. Valgte at svare dig en sidste gang og som før kontakter jeg ikke dig, mon du kan lade mig være eller sidde klage til 3point som du sagt gør og truer med forlade mediet, det er bare så langtfra min Vestegn stil at gøre.
Men hyg dig måske og kun måske skriver jeg om par mdr. og igen vil holde mig væk fra dig. Så bare lad mig være, men det kan du jo tydeligvis ikke.
Bornholms_Granit 1 måned(er) siden
Jeg tager gerne på min kappe at jeg talte hans sag i jeres diskussion for et stykke tid siden (må ærligt indrømme at jeg ikke helt kan huske hvornår det var), da jeg også havde læst hele den, skal vi kalde det mindre heldige disput i havde for endnu længere tid siden og der kan vi vel nok blive enige om at det ikke var Bif/Mik/Mester der var efter nogen men modsat, jeg må indrømme at jeg syntes sgu ikke at det var særlig pænt.
Hvis det er det der gør at jeg har støttet ham, jamen så har jeg klart støttet ham, ellers er jeg ret sikker på at jeg kun har haft debatter/diskussioner med ham.
Det er hvad det er og sådan er det, nu er han ude igen også må vi se om det holder/hvor længe det holder.
BIF_Sherra 13. maj 2022
STOR ROS TIL ALLE BRØNDBY FANS PÅ MCH REKLAME STADION. I STYRET SHOWET IGEN!!!! føj hvor ser det grimt ud men alle de reklame skærme det ligner jo et cirkus show
RommeTilPhiriOgSå 13. maj 2022
Uka
Betalende bruger
13. maj 2022
Svalen50 13. maj 2022
Ærgerligt med deres 2 mål til sidst,men godt Bruus fik scoret i de sidste minutter.
Men nu gerne 3 point mod AaB.