Foto: Ian Nielsen / Ian Foto Sport ©
NYHED
Transfervinduet er på vid gab, hvilket afstedkommer en række transferrygter. Mads Hermansen nævnes som et muligt salg fra engelske Leicester.
Mads Hermansen kan snart indbringe Brøndby en transfersum
Mads Hermansen tog afsked med Brøndby i sommeren 2023, da engelske Leicester betalte ca. 7 mio euro for at erhverve sig den dygtige keeper. Siden er gået to år hos den tidligere mesterklub for Hermansen, der nu måske skal videre i karrieren.
For Mads Hermansens navn florerer ivrigt på rygtebørsen, og er et emne til at blive solgt for at polstre hans nuværende klubs økonomi skriver The Football Insider onsdag, og nævner en pris omkring 15-20 mio pund. En transfer betyder at Brøndby vil indkassere 10-15 procent på den videresalgsklausul klubben fik skruet ind i aftalen ved et fremtidigt salg.

Deltag i diskussionen
Joblar 16. juli 2025
Siden jordvolden 16. juli 2025
Håber for Mads, at han får chancen i en stor/større PL klub, og i øvrigt bliver førstemålmand på landsholdet.
Runer1 27. juli 2025
Runer1 27. juli 2025
Studenterbrød 16. juli 2025
Det er slet ikke så tosset, hvis vi også snart fik solgt Bischoff og Nartey.
---
Runer1 27. juli 2025