Foto: Kasper Pedersbæk ©
PODCAST

Podcast om Brøndbyernes IF: Moderklubbens rolle

 
I denne særudgave af BrøndbyLyd kan du blive klogere på Brøndbyernes IF og foreningens rolle i 2021.

  • Nanna Møller Karlsen
   31. maj 2021 - Klokken 13:43
 • Nanna Møller Karlsen
 • Nanna Møller Karlsen
  31. maj 2021 - Klokken 13:43

Der findes Brøndby IF A/S og så findes der foreningen, eller moderklubben, Brøndbyernes IF. I denne særudgave af BrøndbyLyd kan du blive klogere på den konstruktion, samt på moderklubbens rolle, udfordringer og muligheder anno 2021.

Panelet består af Christian Barrett, Michael B. Espersen og Henrik Worsøe. Nanna Møller Karlsen er vært og Teis Markfoged har mixet.

Hovedpartner: Arbejdernes Landsbank
Partner: Glostrup Shoppingcenter

Du kan lytte til udsendelsen her eller finde den, hvor du normalt hører podcasts og BrøndbyLyd:

 

BrøndbyLyd · Special om Brøndbyernes IF - moderklubbens rolle
Deltag i diskussionen


Du skal være logget ind, for at kunne kommentere.


 • De er da godt nok gode til at rose sig selv , ville ønske sandheden var som de fremlægger det men det sejler rundt i huset mht. bredde holdne der er INGEN rød tråd ALT handler om Kvinde holdet og talent holdne!

 • Champ
 • Champ   2. juni 2021   

 • Bif sherra, det synes jeg ikke du har ret i, de forklare sig bare fint til os andre.

  Foreningen og de mange frivillige har kæmpe betydning for vores klub, uden dem så ingen Brøndby IF. Jeg har kæmpe respekt for foreningen, og deres arbejde for vores klub og ikke mindst de mange frivillige ildsjæle for Brøndby IF

  De er grundstammen for vi fik den klub og ikke mindst fundamentet for vores historie noget Per B og Benny W har gjort en masse for. BIFs venner og frivillige har gjort meget mere for vores klub end folk der får en timeløn. Det har jeg kæmpe respekt for, det er folk der elsker denne klub og historien bag
Relaterede nyhederMest læste nyhederMest kommenterede nyheder