-
Søg
-
Log ind
-
Opret bruger
Brøndby IF har to vanlige startere i karantæne, når de torsdag aften møder AaB på Brøndby Stadion. Henrik Heggheim afsoner sin sidste af tre karantænedage, mens Josip Radosevic er i straffeboksen for første af to gange efter det røde kort, som han modtog i Silkeborg.
Niels Frederiksen har i Radosevics sted udtaget Andrija Pavlovic til truppen.
Brøndby-truppen til kampen mod AaB:
30. Mads Hermansen (GK)
16. Thomas Mikkelsen (GK)
4. Sigurd Rosted
5. Andreas Maxsø
6. Joe Bell
8. Mathias Greve
9. Andrija Pavlovic
12. Carl Björk
15. Blas Riveros
17. Andreas Bruus
18. Kevin Tshiembe
19. Frederik Alves
21. Rasmus Wikström
23. Christian Cappis
24. Marko Divkovic
25. Anis Slimane
27. Simon Hedlund
31. Jagvir Singh
36. Mathias Kvistgaarden
Deltag i diskussionen
Gizmo 14. april 2022
På banen og på bænken.
Så skal stadion nok blive revet med..
Saesonkort
Betalende bruger
Top kommentator
Top enige
14. april 2022
mp80 14. april 2022
Joblar 14. april 2022
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
14. april 2022
Helt enig. Specielt nu hvor Rado har karantæne og Mensah er skadet, så burde der netop blive plads til de 2, eller i hvert fald som minimum den ene af dem.
Synes det begynder at blive lidt problematisk efterhånden.
Ville bliv vild ! 14. april 2022
Springet fra u19 til superliga er langt sværere end folk tror. Er dette virkelig tiden til at køre nogle nye ind på holdet? Vi har en vanvittig vigtig 3. Plads at kæmpe om
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
14. april 2022
Det problematiske for mig er at vi ikke udtager Marinus i en situation hvor Rado er i karantæne, og tilsvarende med Friedrich, hvor vi ikke har en udskiftningsmulighed på wingbacken. Vi har altså en situation lige nu hvor det er meget oplagt at de to, som har været med i træningskampene, nu får muligheden for en bænkplads og måske et indhop.
Jeg er enig i at vi selvfølgelig skal kæmpe for den 3.plads, som er mega vigtig, men det mener jeg ikke at ovenstående vil være en større barriere for. Vi snakker ikke om at de skal starte inde.
A team 14. april 2022
Tror du ikke Niels stiller med stærkeste hold og taktik, utroligt at du og mange andre herinde, skal stille spørgsmålstegn om ham, men I med hiv og brænde forsvare Carsten V. Lad nu Niels være træner som han nok er lidt bedre af end du er.
Der er en grund til vi ligger hvor vi gør.
Der er en grund til vi blev danske mestre.
Niels er den bedste træner i superligaen.
Fint du har en holdning, og vil være træner bag skærmen, men tror du ikke Niels har bedre finger på pulsen end dig.
Han vælger stille med bedste hold, og ikke to unge uden erfaring i en 6 points kamp som gælder tredje pladsen.
Lad nu Niels være træner, fremfor stille mistillid til ham, du burde mere stille dig kritisk overfor Carsten V og hans elendige indkøbspolitik.
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
14. april 2022
Så jeg må ikke mene noget om NFs dispositioner, men jeg skal mene noget om CVs?
A team 14. april 2022
Jo du må, kan ikke lide din mistillid til en træner der har skaffet os et dansk mesterskab.
Du stiller spørgsmålstegn ved ham, har læst med fra sidelinjen længe, ser din og andres måde at forsvare Carsten V på.
Det er helt hen i vejret I kan forsvare hans indkøb som I gang på gang gør, I har gjort det samme i samtlige vinduer.
Niels er den sidste der bør tvivles om i Brøndby, du vil stille med ungdomsspillere i en kamp der reelt gælder 6 point.
Skal vi ikke lade Niels bedømme hvad der er bedst, fremfor din mistillid du stiller en mand der skaffede os første danske mesterskab i 16 år.
Som gør vi ikke ligger værre til end vi gør nu, Carsten V har amputeret holdet, det er ikke Niels fejl.
Synes din, samt andres kritik herinde er malplaceret og undskyld mig naivt.
Ville bliv vild ! 14. april 2022
Med den situation vi er i,
synes jeg det er helt fair at Niels ikke giver tid til nye spillere. Springet fra u19 til superliga er bare stort. Jeg synes Kvistgaarden er et godt eksempel. De første par indhop han fik, der så jeg ikke det store potentiale i ham. Når han bliver sat ind nu, så synes jeg han gør en forskel.
Ville bliv vild ! 14. april 2022
Selvfølgelig har Niels Frederiksen bedre fingeren på pulsen end vi har- ligesom CV naturligvis også har- ligesom alle spillere i truppen er bedre fodboldspillere end vi er.
Hvis det var kravet at man skulle have en bedre indsigt. Så skulle vi jo alle holde vores kæft :-)
Og nu er det her altså bare et debat fora. Vi ser tingende forskelligt- ellers havde det sgu også været nogle kedelige debatter.
A team 14. april 2022
Du kan heller ikke bedre end en mand på 1.5 hoppe over 2 meter barre, det er nok lidt lettere hvis han er over 1.8
Jeg mener ikke Niels har rette værktøj til at opnå topresultater.
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
14. april 2022
Ja, det er klart, at der er en stor forskel på u19 og superligaholdet. Synes dog både Friedrich og Marinus har vist i træningskampene, at de godt kan være med, så jeg er ikke nervøs for at spille med dem, egentlig.
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
14. april 2022
Nå Mik, så er du tilbage igen, for hvad? 60.gang?
Du er fanme en basket case, som jeg har aldrig har set lige på nettet i de 15 år, jeg har deltaget i forskellige online forummer.
Porstmand Per 14. april 2022
Vi er Brøndby. Vi har altid noget vanvittigt vigtigt at kæmpe om.
Ville bliv vild ! 14. april 2022
A team 14. april 2022
preben
Betalende bruger
14. april 2022
Jeg kender ikke de mc spillere i taler om på anden måde end de tv kampe der har været vist, hvor jeg synes at singh har gjort et positivt indtryk. Men vi købte en angriber af HIK, som skulle have erfaring fra senior bold, Salech, hvor er han henne, en CV fejl eller alligevel bare for ung ?
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
14. april 2022
Jeg tror også det er Aab der er vores primære problem her i slutspillet. Så dagens kamp bliver en nøglekamp.
Salech har ikke gjort det store væsen af sig i træningskampene, men har heller ikke fået meget spilletid. Jeg kender derfor ikke status på ham.
Singh synes jeg har manglet slutprodukt i træningskampene. Han laver mange flotte detaljer, men det er ikke så ofte at det munder ud i noget brugbart. Det er i hvert fald mit indtryk.
Jensen
Betalende bruger
14. april 2022
preben
Betalende bruger
14. april 2022
Vil også lige nævne at det må være tilladt os der gider, indimellem, at forholde os til hhv NFs og CVs dispositioner, hvad skal vi ellers med et debat forum. Feks synes jeg CV er sluppet alt for nemt om ved sine indkøb, jeg er dog positiv overfor hegheim og rive, håber på lidt bedre og så kan CV jo kun gøre det synligt bedre to gange om året.
NFs disposioner mht Hedlund er for mig helt forkerte og helt skævt mod AaB og der er en del flere synes jeg.
Men for begge gælder at de har ansvaret og jeg tager mig ret til at være uenig offentligt og stiller mig ind imellem klar med en opstilling, men ellers intet ansvar
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
14. april 2022
I sidste træningskamp var Singh sat ud på venstre wingback, og det gav da nogle interessante perspektiver, da han kan noget andet end mange af de andre spillere vi har. På en eller anden måde får han bare ikke rigtig slået igennem, og han er fyldt 21.
Ja, vi har et åbent debatforum. Sådan er det. I tråden her, der omhandler dagens trup, tænker jeg dog det mest naturlige er at debattere NF.
A team 14. april 2022
At de har helt samme kritiske holdning som os andre, har du tænkt over det?
Købt ind til, kan du så fortælle mig en ting:
1. Hvordan blev Greve købt ind til?
2. Kevin T hvorfor valgte man at vente 7 mdr. med at købe ham og bruge +5 millioner mere end man skulle have brugt i Januar gratis?
3. Pavlovic var det rette køb?
4. Lumb blev købt ind i elendig form, velvidende med han havde haft corona og havde svært ved at komme tilbage i form, er det ikke Carstens pligt at vide dette?
5. Uhre vidste alle inkl. Carsten ville blive solgt, hvorfor havde han ikke noget klar, men bruger 7.5 millioner kroner på en spiller der intet scorer, hvorfor ikke bruge MC Kvistgaarden eller andre?
6. Hvornår i transferen blev Kevin T og Greve købt i opstartsperioden, så de kunne nå at blive spillet godt ind, eller til allersidste som et desperat køb
Ville bliv vild ! 14. april 2022
Hvis NF vurdere at Marinus Larsen ikke skal i kamp, så giver det heller ikke mening at udtage ham til truppen. Vi er en svær tid hvor 3. Pladsen er et ret vigtigt mål for klubben.
Tvivler på at vi har en massias rendende rundt på u19 holdet.
Joblar 14. april 2022
Joblar 14. april 2022
A team 14. april 2022
Denne kamp er 6 point kamp, så skal vi ikke lade Niels bedømme hvad han mener er bedst for holdet, uden ham havde vi aldrig stået med et dansk mesterskab eller ligget pt tæt på 3 pladsen.
Det giver denne artikel en fin beskrivelse af:
Joblar 14. april 2022
A team 14. april 2022
I min verden havde vi aldrig ligget hvor vi gjorde nu, hvis ikke vi havde haft NF som træner. Alle ved jeg var vil zorniger fan, men NF er empatisk og virkelig dygtig, så længe han ikke har en bedre trup. Så vil jeg ikke stille spørgsmålstegn ved ham.
Men jeg er faktisk enig i at Marinus burde være udtaget, men denne kamp er så vigtig, og tænker der er en mening med det Niels har udtaget som han har. Jeg vil ikke blive overrasket hvis der stilles op på en anden måde end normalt.
A team 14. april 2022
Men ud fra kun brug af 2 CB så giver jeg også dig ret i det er underligt, man i det mindste ikke har taget Marinus med.
Men tænker godt han kan finde på at smide en af de andre 4 CB der er med, over i en anden position på banen, det kunne godt ligne ham.
Jeg ville ikke blive overrasket over at se en af dem afløse Cappis på et tidspunkt, det er blot en tanke. Men det ville ikke overraske mig at se i løbet af kampen, hvis det sker, hvis Cappis afløses fremfor fx Keven T eller en anden.
Jeg tror Alves er med pga. til senere med folk i feltet
danjjel 14. april 2022
Det godt nok vildt at med 2 karantæner + en skadet spiller, så nægter han stadig at give en ung chancen. Hvis vi tror på dem i femtiden, hvorfor så ikke have dem med på bænken i det mindste. De får meget mere ud af det, end at pavlo sidder på bænken.
Er den overordnede strategi gået i isolation, for den har da ikke været gældende siden sæson 2020?
A team 14. april 2022
Skal vi ikke lade Niels være den der beslutter dette, han har gjort det over alle forventninger indtil nu, kritikken er forkert.
Niels har før vist sig at være taktisk dygtig, det var det der gav os et dansk mesterskab og gør vi ikke er ude af top 6, som vores trup reelt godt kunne hav gjort.
Niels har arbejdet på unfair vilkår, og det kommer kun tilbage på en Carsten V.
Chuck 14. april 2022
19Magic64
Betalende bruger
14. april 2022
Så ved de hvad der venter, når de gerne skulle køres ind i Superliga truppen de kommende år!
Der er 6 angribere til 2 pladser, og ingen backup til wingbacks i den udtagende trup..
A team 14. april 2022
Manden har som den første træner i 16 år, med dårligere trup end FC klubberne hentet os et mesterskab.
I sidder og forsvare Carsten V herinde, tjek hans indkøb igennem alle vinduer. At Niels får kritik så er total ved siden af og hårene rejser sig på mig, Niels er årsag til at vi ikke ligger værre til, rejs din kritik mod rette person, og det er ikke Niels, men CV der intet offensivt har hentet ind med kvalitet vi score jo ikke mål, som Brøndby altid har været garant for.
A team 14. april 2022
Tilliden til Niels burde for være større, skal der rettes en kritik herinde, så er det mod Carsten V og ledelsen, at den bør rettes mod.
19Magic64
Betalende bruger
14. april 2022
Det er heller ikke kritik af NF, er stor fan af ham, bare lidt småjusteringer....
danjjel 14. april 2022
Selvom vi vandt sidste år føler jeg nu godt man kan være skeptisk overfor beslutninger? Ingen er perfekt, heller ikke NF. Jeg siger ikke han er en dårlig træner på nogen måde, men jeg føler dog at han er ved at køre lidt fast..
19Magic64
Betalende bruger
14. april 2022
Vi skal huske NF har haft svære vilkår på det seneste, så ser formnedgangen som lidt mere kompleks, end bare NF der er kørt fast..
A team 14. april 2022
Kritikken af Niels og 80-90 ordet Raus er helt væk, manden har i den grad bidraget til vores største sportslige succes i 16 år, og meget af den ære tilfalder jeg hans formåen.
Brugene af ungdomsspillere i denne meget vigtige kamp, synes jeg er snæversynes, hvis man vælger at kritisere Niels, for det er ikke brugerne, men trænerteamet der har fingeren på pulsen. Jeg forstår godt man ikke tager chancer i så vigtig en kamp i dag.
Omkring kritikken af Carsten V, er jeg helt på højde med de mange røster om vinduerne han har fejlet i, og indkøb der er gjort.
Dog bør man også kigge på noget ingen har nævnt herinde, hvad Carsten V har bragt til Brøndby, nemlig ro og god til at takle medier i presset situationer, det er hans håndtering af medierne jeg synes han har noget ingen andre sportschefer i Danmark udover Troels B har. Det skaber en ro og den har vi som klub brug for.
Men kritikken af hans indkøb er på sin plads, han har fejlet nu i flere vinduer, jeg sætter stor pris på vores økonomi er på vej frem. Men modsat mange andre vil jeg ikke kun sige det er Carsten V skyld, jeg mener han er en lille del af det, forestil dig vi ikke var blevet mestre, så var vores bundlinje tal ikke som de er i dag. Vores plus, havde minus fremfor 80 millioner i plus. Det glemmer folk i alt deres iver for at rose Carsten V herinde.
Mesterskabet er årsagen til at vi kom i plus, det er hovedårsagen, samt har Carsten V sparet ind til benet, også alt for meget. Han selv har hævet + 4 millioner i løn, mere end vores direktør får.
A team 14. april 2022
danjjel 14. april 2022
Du må ikke tro at det er på baggrund af de 3 nederlag jeg skriver. Jeg er nok en af dem der har været skuffet over vores udtryk og spil i en lang periode, til trods for vores winning streak.
Jeg har svært ved at identificere mig med vores meget defensive udtryk, og når det så ikke fungerer, så bliver jeg en smule håbefuld for et større skift i spillestil. Jeg må dog vente til langt ud i femtiden ser det ud til.
Chuck 14. april 2022
Brøndby 1964 IF 14. april 2022
Uche91 14. april 2022
Brøndby 1964 IF 14. april 2022
Brøndby 1964 IF 14. april 2022
Uche91 14. april 2022
mimor1 14. april 2022
For at forsvare Niels, kan man sige at CV heller ikke køber noget til ham han kan bruge, dog mener Niels at disse er væsentlig bedre end dem fra MasterClass.
Håber virkelig ikke at vores MC er i så dårlig forfatning at Bjørk og Divkovic er klasser med end det de kan komme med
19Magic64
Betalende bruger
14. april 2022
Jeg tror simpelthen vores trup bare ikke er stærk nok til at kunne styre kampene, og det så er svært at se en egentlig spillestil!
For sidste sæson var stilen langt tydeligere, og tror ikke der er ændret så meget..
A team 14. april 2022
De samme eksperter ligeledes mener Carsten V har fejlet og svigtet. Lad den stå lidt, det er de samme eksperter som har mange års fodbold erfaring der ALLE er enige om Carstens indkøb har svigtet, hvis alle siger det, mon så ikke der er noget om snakken.
19Magic64
Betalende bruger
14. april 2022
-du må være det mest sørgelige og desperate menneske i internettets historie...!
A team 14. april 2022
Hvis jeg nu var et meget ensomt menneske som du skriver, siger det så ikke mere om dig og Christian, at I så jagter mig herinde som I jo gør, jeg opføre mig ordentlig overfor andre og chikanere ikke nogen jeg har min mening om Carsten V så lad mig da have den og lad være med at skrive til mig, ønsker du ikke debattere så skriver jeg ikke til jer, men at I prøver få mig konstant smidt ud når jeg INTET har gjort galt og jeg på den måde skal forskelsbehandles det er ikke ok.
Jeg skriver venligt til jer alle, og holder modsat en del andre en sober tone. Skal vi ikke engang for alle Tiblinglove og alle de navne du har haft herinde, ligesom nok andre også har det samme eller haft, gøre det klart at måske finder jeg det ikke ok og DYBT uretfærdigt at jeg skal banned for HVAD, at skrive min mening om CV. Eller når Christian påstår ikke være viden eller deltage og skrive jeg havde godt af det den person ikke Christian skrev meget grimt om mine forældre, selvom jeg forklarede jeg lige havde mistet begge to. Det den person skrev var så ulækkert og grimt at ingen fortjener læse det, og jeg valgte ikke gøre mere ved det, end at tænke man har et problem hvis man skriver sådan som han gjorde eller Christian synes det var ok, måske har Christian glemt det, eller ikke vil stå ved det. Måske ikke læst det hele, men en ting er sikkert jeg taler 110 % sandheden og det ligger hånden på mit BIF hjerte og sværger ved begge mine forældres navn og grav det er sandt hvad jeg har stået ved, alligevel er det MIG der skal banned herinde for hvad?`Skrive mange beskeder eller lange, mange skriver også til mig jo og kan da holde god tone og mange enige med mig eller jeg med dem, det er der vel intet galt i.
Christianbrøndbyman husker meget dårligt men jeg forklarede ham at begge mine forældre var lige døde, og det var virkelig klamt, han skrev netop som om jeg havde godt af personen havde skrevet det, eller tog på ingen måder afstand fra det.
Det har bornholmsgranit tidligere herinde også bekræftet, ligesom Christian selv har gjort det, men siger andet nu, jeg er videre, men I jagter mig forsat herinde, brug jeres tid på andre end mig, for hvorfor skal jeg smides ud når jeg intet galt har gjort.
Jeg ved godt jeg skrev meget eller lange tekster som nu, men mit hjerte er lige så meget BIF, og mine meninger er min lige så gode som dine og Christian, der skal være plads til alle også jer, men vi er nogen der ikke må skrive noget negativt om CV det er tydeligt, I har forsvaret manden hele tiden samtlige vinduer jo.
Ja jeg føler mig da dårligt behandlet herinde og ikke mindst URETFÆRDIGT behandlet, det var mig der dengang blev talt virkelig grimt til og jeg valgte bare ligge det bag mig
MEn det siger da mere om dig og ham og få andre at I bliver ved med at gå efter mig.
Jeg skriver om fodbold du og ham går da mere efter mig end tale bold, og vil du eller Christian ikke det, så lad mig da tale med de mange andre der vil. Jeg chikanere ikke nogen men I chikanere mig , og 3point acceptere det ved banned mig, og det er IKKE ok for jeg har intet gjort galt.
Skriver om BIF og dem der står mit hjerte nært, har masser af venner og familie bortset fra mine forældre der døde som jeg skrev. Min familie inkl. mig selv har gjort meget for den klub, og jeg står med kæmpe kærlighed til BIF, jeg chikanere ikke jer, men I går konstant overalt efter mig og min person, det er ikke i orden.
19Magic64
Betalende bruger
14. april 2022
Den måde du agerer på lige nu, pisser du på 3point og folkene bag...
A team 14. april 2022
Tror ikke det er de 190 kr. årligt der ændre noget ved, men kunne også sagtens ske jeg gør det før eller siden. Men det du så siger er betalende bruger har en større røst herinde, og man lytter mere til jer fremfor folk der ikke er på 190 kr. årligt abonnement.
God kamp, jeg er jo på mange måder enige med flere ting du skriver herinde, dog er jeg som du ved kritisk overfor CV og indkøb, synes kritikken er berettiget.
Jeg synes alle skal kunne ytre sig, så længe det gøres ordentligt og i en fin tone, jeg har ikke problemer med jeres mening, men der er heller ikke nogen der skal fortælle mig, hvad jeg må mene om vores sportschef, som jeg synes også har gjort fine ting.
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
14. april 2022
Ja, hvordan er det dog nogensinde muligt at blive smidt ud af et internetforum over 50 gange, og offentligt erklæret uønsket af sitet gentagne gange, hvis man altid taler pænt til andre og opfører sig helt normalt, og aldrig lyver, når man sviner andre brugere til? Det er et kæmpe mysterium.
Du er simpelthen én stor vrangforestilling.
A team 14. april 2022
Men særligt du er som betalende kunde herinde en der tror du skal bestemme over min eller andres meninger om Carsten V som jeg meget længe hsr været kritisk overfor
Sjovt var der en ærlig person i Bornholmsgranit som netop også bekræftet at den tråd du men særligt den anden person der skrev virkelig virkelig grimt om mine forældre.
Hvor jeg skrev til dig at om du synes det var ok da jeg lige havde mistet den ene og få mdr før den anden
Dine ord var ikke til at tage fejl af og det bekræftet anden bruger også senere du ikke var så appelsinfri som du nu påstår
Jeg ville aldrig og mener aldrig sidde og sværge ved mine forældres Grav og navn hvis jeg ikke talte sandt
Jeg har talt sandt med alt og det er der heldigvis også en stabil og fin bruger der heldigvis også kunne huske herinde .
Men gider ikke debatere med dig fordi det er meningsløst du kan ikke tåle jeg kan argumentere for CVs fejl det har jeg længe været kritisk overfor herinde meget længe.
Jeg lyver aldrig og bryder mig ikke om den form for mobning du og få andre køre på få herinde
Christian Brøndbyman
Betalende bruger
Top gode
Top enige
14. april 2022
Du sidder simpelthen og lyver os alle sammen op i ansigtet igen og igen, og prøver at score nogle billige sympatipoint ved at spille dit offer/mobbekort. Du bliver ved at skrive at Bornholms granit støttede din løgn, hvilket er en løgn i sig selv. Jeg kan godt skrive det igen: jeg tog ikke afstand fra det der var en anden bruger der skrev om dine forældre, men der er fandens til forskel på det, og så sidde og fryde sig over at nogen er død, hvilket jeg aldrig nogensinde har gjort.
Der er seriøst et eller andet helt galt med dig. Der er ingen normale mennesker der har så lidt selverkendelse. Du fatter seriøst ingenting af de ting jeg skriver, og hvorfor du bliver ved at blive smidt ud. Det er helt vildt.
Når du nu bliver smidt ud igen, og vender tilbage efter et par dage med en ny profil, så lad være med at opsøge konflikten med mig og skriv til mig, som du nu har gjort 3 gange med din seneste profil. For jeg kommer ikke til at holde mig tilbage, specielt ikke hvis du gentager dine løgne om mig.
A team 14. april 2022
Grunden til jeg bliver smidt ud, er du nok den helt rette person at spørge om, for er sikker på du har en finger med i det.
Jeg stiller mig ikke op som et andet mobbeoffer, men at du og få andre bliver ved med konstant at diskutere med mig, og starter jeres personhetz mod mig, og gjort det hele tiden, bekræfter det jeg siger
Jeg ville aldrig nogensinde sværge ved mine forældres grav og navn, hvis jeg ikke talte sandt, så gør du det med dine forældre, hvis du er så ærlig som du siger
For en ting du ikke skal postulere, er at sige du er så uskyldig som du skriver, jeg taler sandheden og gjort det hele vejen.
Jeg kan sagtens stå ved det hele og jeg stillede ? Ved dig tidligere og et par andre herinde om flere af jeres profiler, som du tog personligt dengang ligesom min kritik dengang af CV og jeg faktisk kunne argumentere for det.
Jeg har aldrig skrevet grimt til folk herinde, og det den person skrev vR virkelig grimt til mig, og om mine forældre som jeg forklarede dig, du synes jeg havde godt af personen skrev, og valgte på ingen måder at tage afstand fra det han skrev om mine forældre, som var så grimt, og det er sandheden jeg skriver
Hvorfor skulle Bornholmsgranit i øvrigt også pludselig skrive til dig, at du ikke var helt så appelsinfri som du sagde, og han huskede også den tone var langt over stegen, som du i øvrigt skrev jeg havde godt af at personen skrev til mig
Du lyver, hvorfor jeg sidde og opdigte noget der har fundet sted og andre også bekræftet til dig.
Skulle jeg som elsker alt ved Bif, sværger med alt om bif og mine forældres grav og navn, at du havde skrevet det hvis ikke var sandt, nej det ville jeg aldrig nogensinde gøre for det er sandheden, og dit had til mig er jo tydeligt og været det længe
En ting er sikkert jeg taler sandheden om alt jeg har skrevet, grunden til jeg smides ud er at du brokker dig over mig, jeg er ikke idiot pga du så truer du med ikke ville være betalende medlem mere, når jeg er der, ligesom få andre dine venner måske gjort det samme, det er årsagen for ingen kan finde indlæg hvor jeg skriver noget grimt til andre, for det gør jeg ikke
Alle herinde kan se dit forsvar af CV du gør med alt, og andre der ikke har den holdning, går du imod og mig der også giver argumenter hvor han har fejlet, kan du ikke have jeg sagde længe før alle andre han ikke var så fantastisk som I gjorde ham til. Det er der mange andre også der nu kan se, eller nu begynder at skrive om. Du og få andre er altid de samme der tryner os der har den holdning om CV det er tydeligt for enhver.
Men lyver gør jeg ikke og det ved jeg med sikkerhed, men jeg ønsker ikke at skrive med dig
19Magic64
Betalende bruger
14. april 2022
A team 14. april 2022
Hvis Christian og dig, og få andre tror I kan knække mig med jeres altid nedladende kommentar og personhetz
Så må I forstå, det kommer aldrig til at ske.
Synes det er pinligt at voksne mennesker, kan sidde gemme sig bag en computer, og være så ubehagelige overfor andre.
I du kan have flere profiler, men det er da tankevækkende at der er 25 beskeder i en tråd, og efter kun 30 sek ca så har I altid enig eller god bagefter, mon der er en der når nå at læse 25 beskeder igennem på 30 sek, vi lader den lige stå så kan folk tænke over det
Man skal ikke være Einstein, for at regne det ud.
Hav en god aften, hvis du ikke kan andet end at være personlig, så find en anden at skrive med, jeg har læst din måde skrive til et par stykker andre herinde, som du ikke er enig med.
Det lave niveau ønsker jeg ikke gå ned på med dig.
BIF_Sherra 14. april 2022
BjarkeHansen
Betalende bruger
14. april 2022
Kristianbs 14. april 2022
Marc Johnson 14. april 2022
Bronzen - som hele tiden har været klubbens målsætning - er inden for rækkevidde. Også hvis vi taber mod AAB.
Relaterede nyheder
Mest læste nyheder
Mest kommenterede nyheder