-
Søg
-
Log ind
-
Opret bruger
Jeg tror vi mange, der af den ene eller anden grund ønsker mere gennemsigtighed i det nyere ejerforhold.Herunder hvem de 14 mand bag GSH er.
Jeg har dog valgt at hæfte mig ved tre ting i den forbindelse:
1) Investorerne er blåstemplet af revisionsfirmaet PWC - både i London og i København.
2) Investorerne er samtidig valgt som den bedste løsning, ud af de (angiveligt) adskillige interessenter.
3) JBA har holdt hånden under klubben i snart 10 år og har periodevis været forskellen mellem konkurs eller overlevelse. Jeg mener, vi som minimum skylder, at lade tvivlen komme ham til gode.
Og så finder jeg det komisk, at Alpha forlanger offentliggørelse og gennemsigthed, mens de selv vælger at maskere sig for at fyre pyro af. Stå ved, at I går ind for lys og tag konsekvensen, så længe det er ulovligt!
Deltag i diskussionen
Michael Hansen 31. october 2022
AltidBIF
Betalende bruger
31. october 2022
marjan 31. october 2022
https://brondby.com/nyheder/herrer/2022/oktober/information-om-ejerkredsen-i-global-football-holdings
Mozza94036 31. october 2022
---
DetVildeVestegn
Betalende bruger
31. october 2022
mp80 31. october 2022
nicolai83
Betalende bruger
31. october 2022
Uka
Betalende bruger
1. november 2022
Så det jeres tur Alpha.
---