Fodbold live resultater




Gratis stream af Brøndbys træningskamp mod AGF

Skrevet af Steen Sørensen, 21. januar 2021

Nu på lørdag kl. 14:00 lægger Ceres Park i Århus græs til årets anden træningskamp for Brøndby IF. Modstander er arvefjenderne og Superliga-konkurrenterne fra AGF.

Endnu en gang betyder coronarestriktionerne, at der ikke må komme tilskuere til kampen, men AGF levere et gratis stream på klubbens youtube-kanal.Det skriver AGF på deres officielle hjemmeside




Deltag i diskussionen




  • Saesonkort
  • Saesonkort
    Top kommentator
    Top enige
      21. januar 2021   

  • Ja, Brøndby er vel den eneste klub i Danmark der kræver et betalt abonnement for at følge holdets træningskampe.
    8 enige
     
    • Mærsk
    • Mærsk
      Betalende bruger
        21. januar 2021   

    • @Saesonkort
      Jeg er enig I at det er lige kommercielt nok...
      Synes måske man bør have mere fokus på at få noget ordentligt indhold i appen og en masse glade brugere FØR man begynder at kræve betaling for indholdet.
      Jeg elsker bif, men synes godt der kan mangle lidt på den digitale/kommunikations mæssige front.
      Det var nærmest umuligt at finde et link til støtte billetterne (både den til FCM og ved tidligere lejligheder) og det samme med Aldrig Alene Trøjen.
      5 enige · 3 god kommentar
     
    • Joblar
    • Joblar   21. januar 2021   

    • @Saesonkort ja lige der kunne vi sgu godt tage ved lære af AGF
      1 enig

  • Det er da fint at AGF tilbyder streaming i et medie, hvor der er mulighed for at caste til en større skærm. Det kan man ikke med Indefra, så jeg kommer desværre til at se kampen via AGFs tilbud. Det er lidt trist. Jeg er stadigvæk ikke særlig imponeret af Indefra. Jeg ved ikke hvor mange af jer der har set interviewet med Pyndt og Singh, men lyden er totalt elendig og billeder fryser på et tidspunkt i 30 sekunder, hvor videoen bare kører videre.
    Det er simpelthen amatøragtigt og jeg synes fortsat ikke Indefra er noget man kan tillade sig at tage den abonnementsbetaling man gør, selvom det er blevet lidt bedre end tidligere. Der mangler meget før produktet er godt nok. Jeg kommer dog nok stadig ikke til at opsige abonnementet, da man jo gerne vil støtte klubben, men jeg ville ønske de ville stramme op. Det kunne være en rigtig fed medieportal for Brøndby.
    1 enig





Støt os og bliv medlem af 3point.dks venner