Andreas Maxsø
Foto: Teis Markfoged ©
NYHED

Maxsø på vinterferie - holder formen ved lige i Brøndby

 
Der er et gammelkendt ansigt på Vestegnen i disse dage, hvor klubbens tidligere anfører, Andreas Maxsø, holder formen ved lige.

  • Andreas Maxsø
  • Kasper Pedersbæk
   27. oktober 2023 - Klokken 17:49
 • Kasper Pedersbæk
 • Kasper Pedersbæk
  27. oktober 2023 - Klokken 17:49

Der er et gammelkendt ansigt på Vestegnen i disse dage, hvor klubbens tidligere anfører, Andreas Maxsø, holder formen ved lige. Det sker, da hans nuværende arbejdsgiver, den amerikanske MLS-klub Colorado Rapids, holder vinterferie efter endt sæson i USA.

Brøndby skrev tidligere fredag på twitter, at den tidligere anfører Andreas Maxsø træner med Superligaeholdet for at holde formen ved lige, ligesom han også bruger klubbens øvrige træningsfaciliteter i den periode han er hjemme i Danmark:

Deltag i diskussionen


Du skal være logget ind, for at kunne kommentere.

Relaterede nyhederMest læste nyhederMest kommenterede nyheder

Støt os og bliv medlem af 3point.dks venner